درمان بیماریسلامتینکات سلامتی

درد مچ دست علامت بیماری کیمباخ

درد مچ دست و یا کاهش قدرت دست می تواند از علائم این بیماری باشد

این بیماری جزء بیماری‌های نسبتاً‌ نادر دست است و سبب سیاه شدن استخوان هلالی مچ دست می شود. درد مچ دست، کاهش قدرت دست و … از جمله نشانه‌های ابتلا به این بیماری بوده که اکثر مواقع به صورت تدریجی در فرد بروز می‌کند.

بیماری کیمباخ، علائم و درمان

دکتر رضا شهریار کامرانی فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی، با اشاره به علائم بیماری کیمباخ گفت:سن شایع ابتلا به این بیماری 20 تا 40 سالگی بوده و مردان نسبت به زنان بیشتر مبتلا به کیمباخ می‌شوند. این بیماری جزء بیماری‌های نسبتاً‌ نادر دست است و سبب سیاه شدن استخوان هلالی مچ دست می شود. درد مچ دست، محدودیت حرکت مچ، کاهش قدرت دست و … از جمله نشانه‌های ابتلا به این بیماری بوده که اکثر مواقع به صورت تدریجی در فرد بروز می‌کند.

هیچ عامل زمینه‌ای همچون ضربه و فعالیت سنگین به صورت مشخص برای به وجود آوردن آن قطعی نشده است. همچنین افرادی که فعالیت یدی شدید دارند در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی با اشاره به اینکه علائم بیماری اکثر مواقع به صورت مبهم است، گفت: بازدهی کاری این بیماری سبب شده که درمان آن بسیار حائز اهمیت باشد. البته عوارض این بیماری قابل درمان نیست ولی می‌توان آن را کاهش داد.پیشگیری از این بیماری به دلیل اینکه علت آن شناخته شده نیست، وجود ندارد و معمولاً تنها راه درمان آن می‌تواند جراحی باشد.

منبع: گروه سلامت سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *