تغذیه و تناسب اندامنکته های تغذیه ایویتامین و مواد معدنی

موز نمی تواند جایگزین صبحانه باشد!

موز یکی از پرخاصیت‌ترین میوه‌هایی است که مصرف آن برای تمام افراد در سنین مختلف مفید میباشد. بسیاری از افراد این میوه را صبح‌ها جایگزین صبحانه میکنند که این کار درستی نیست و موز نمیتواند جایگزین یکی وعده‌ی غذایی شود.  در این نوشتار به نکاتی پیرامون مصرف موز خواهیم پرداخت. با عطارباشی همراه باشید.

در بررسی های دقیق تر نشان داده شده است که خوردن موز به عنوان صبحانه به تنهایی کافی نیست و جایگزین صبحانه نمیشود، زیرا یک میوه تقریبا اسیدی است و فقط ۲۵ درصد آن قند است.

موز به عنوان یک منبع غنی از پتاسیم، منیزیم و فیبر شناخته شده است، علاوه بر اینها در موز قند نیز وجود دارد و که باعث می شود سطح قندخون در بدن تغییر کند. در ابتدا با مصرف موز احساس خوبی خواهد داشت اما به زودی احساس خستگی و گرسنگی می کنید.

هرگز موز را بلافاصله پس از غذا مصرف نکنید زیرا دوباره هم میل به غذاخوردن را در شما به وجود می آورد هم احساس خستگی خواهید کرد.

برای آنکه مصرف موز این عوارض را نداشته باشد بهتر است آن را به همراه یک چربی سالم یا چاشنی های غذایی مصرف کنید تا اسید موجود در موز خنثی شود و سرعت متابولیسم قند بدنتان کاهش پیدا کند.

خوردن موز در وعده صبحانه همراه کره بادام زمینی و یا دارچین می تواند قندخون را کاهش دهد و احساس کسالت و خستگی را از بین ببرد.

منبع گیاه یاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *