داروهای گیاهیعطارباشی و طب سنتینسخه های گیاهی

6 مورد از خواص آب پیاز

آب پیاز هم تقریبا همان خواص خود پیاز را دارد اما نکاتی جالب هست که باید بدانید. پیشینیان ما که هنوز با داروهای شیمیایی آشنا نبودند، برای درمان درد و بیماری از مواد طبیعی که در دسترسشان بود استفاده می کردند و با وجود این از تندرستی نسبی و قدرت بالای مقابله با بیماری ها برخوردار بودند.

به گزارش عطارباشی: با توجه به آنکه پیاز در اغلب غذاها به کار می رود کمتر آشپزخانه ای هست که در آن پیاز پیدا نشود. ۶ خاصیت پیاز وجود دارد که شاید کمتر شنیده شده باشد. آب پیاز خواص ضدالتهابی دارد و می تواند آثار سوختگی پوست را رفع کند. کافی است یک ورقه تازه بریده شده از پیاز را روی موضع سوختگی به آرامی بمالید تا درد سوختگی را کم کند و بهبود آن را تسریع کند. آب پیاز همچنین می تواند درد و آثار ناشی از گزیدگی حشرات را رفع کند که این نیز با مالیدن یک ورقه تازه پیاز روی موضع گزیدگی میسر خواهد شد. پیاز همچنین می تواند ترک خوردگی رایج پا را بهبود دهد. کافی است

ترک خوردگی ها را با ورقه ای از پیاز مالش دهید و پس از مدتی شاهد محو شدن تدریجی ترک خوردگی ها خواهید بود. پیاز حرارت بالای بدن را کاهش می دهد. اگر از تب رنج می برید می توانید ورقه های پیاز را پیش از خواب در جوراب خود بگذارید به نحوی که با کف پای شما به خوبی در تماس باشد.

این کار علاوه بر اینکه کمک می کند دمای بدن شما پایین بیاید سموم را از کف پای شما جذب خواهد کرد.اگر دچار تهوع هستید علاج شما خوردن دو قاشق غذاخوری آب پیاز است که استفراغ را متوقف و احساس تهوع را کاهش می دهد.

اگر رشد موهای شما کند است می توانید موهای خود را مرتبا به طور روزانه با آب پیاز ماساژ دهید و پیش از شستشوی موها با شامپو بگذارید مدتی روی پوست سرتان بماند. پیاز، پیاز موی شما را تحریک می کند و رشد مو را تسریع می کند.

منبع: آکا ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *