سلامتینکات سلامتی

خانم ها شاد باشید،قرص ضدبارداری آقایان ساخته شد.

قرص ضد بارداری آقایان ساخته شد

شاید این خبر لبخندی را بر لبان بانوان بنشاند، چرا که بعد از این همه روش های پیشگیری از بارداری ویژه بانوان، سرانجام محققان به فکر آقایان نیز افتادند.

این قرص های ضدبارداری جدید که ویژه آقایان ساخته شده اند خصوصیات منحصر به فردی نیز دارند.

دانشمندان انگلیسی طی یک دستاورد بزرگ موفق به تولید قرص پیشگیری از بارداری برای مردان شدند.

به نقل از دیلی میل، این پیشرفت می تواند زندگی زناشویی میلیونها زوج را تغییر دهد.
محققان به مدت چندین دهه تلاش کرده اند تا جایگزینی قابل اعتماد برای ابزار جلوگیری کنونی و وازکتومی پیدا کنند اما در این زمینه پیشرفت چندانی نداشتند.

در حال حاضر دانشمندان بریتانیایی با تولید قرصی که اسپرم را غیرفعال کرده و از حرکت آن جلوگیری می کند، موفق شدند تا در بدن مردان ناباروری موقت ایجاد کنند.

این قرص ها دارای ترکیباتی است که وارد اسپرم شده و حرکت دم اسپرم را متوقف می کند. بنابراین اسپرم نمی تواند شنا کند و شانسی برای بارور کردن تخمک ندارد.

این پیشرفت کلیدی می تواند به تولید قرص های سریع الاثر یا یک اسپری بینی منجر شود که مردان می توانند چند ساعت و یا شاید فقط چند دقیقه قبل از نزدیکی از آن استفاده کنند.

محققان بر این باورند که اثرات این دارو چند روز طول کشیده، بدین معنی که پس از گذشت چند روز مردان مجددا قدرت باروری خود را به دست می آورند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که داروی جدید آنها در آزمایشات آزمایشگاهی با موفقیت توانسته عملکرد اسپرم را متوقف کند.

آنها اسپرم های سالم را گرفته و این ترکیبات را به آن اضافه کردند و در عرض چند دقیقه مشاهده کردند که اسپرم دیگر نمی تواند حرکت کند.

به گفته کارشناسان، این دارو زندگی زوج های زیادی را تغییر داده و آنها را ازنگرانی در مورد بچه های ناخواسته رها می کند.

فروش جهانی داروهای ضد بارداری سالانه مبلغی در حدود 13 میلیارد پوند بوده و استقبال از این محصول با اثرات برگشت پذیر بی شک زیاد خواهد بود.

 

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *