داروهای گیاهیعطارباشی و طب سنتینسخه های گیاهینکته های عطارباشی

دانه کدوتنبل و ایجاد مسمومیت

شما ممکن است از فواید دانه کدوتنبل بوداده برای یک میان وعده به خصوص در فصل پاییز لذت ببرید. این مواد غذایی ترد نیز ارزش تغذیه ای قدرتمندی فراهم می کند برای شما مواد مغذی زیادی فراهم می کند که ممکن است شما را از بیماری های مزمن محافظت کند.

دانه کدو در طب سنتی برای صدها سال مورد استفاده قرار گرفته است اما مصرف آنها باید در حد اعتدال باشد. در حالی که مزایای برای این مواد غذایی وجود دارد همچنین برخی از خطرات وجود دارد که ممکن است سلامت شما و جذب سایر مواد مغذی کلیدی را تحت تاثیر قرار دهد.

مسمومیت غذایی

مسمومیت غذایی قابل پیشگیری است این هنوز در ایالات متحده یک مشکل معمول است. غذاهای آلوده به عوامل بیماری زا و یا میکروب ممکن است سبب علائم تهوع، استفراغ، اسهال و درد شکمی شود. کدو تنبل یک جوانه است و با توجه به سازمان غذا و دارو جوانه با بیماری های منتقله از غذا در ارتباط است زمانی که هر مقدار از یک ارگانیسم سبب مسمومیت، کشف شود سازمان غذا و دارو آن را فرا می خواند یک مطالعه در سال 2009 در “میکروبیولوژی مواد غذایی” نشان داد که احتمالاً دانه ها زمانی که در مقابل نور خورشید خشک می شوند و یا با دستان آلوده تماس پیدا کنند آلوده به میکروب می شوند.

واکنش های آلرژیک

با توجه به نظر دانشگاه نبراسکا لینکلن شما ممکن است از یک واکنش آلرژیک با خوردن دانه کدو تنبل رنج ببرند. حساسیت معمولاً با پروتئین های موجود در دانه ایجاد می شود. این پروتئین ها در اثر گرما نابود نمی شوند بنابراین حتی اگر شما دانه کدو تنبل را پخت نمایید شما هنوز هم می توانید نشانه هایی از واکنش آلرژیک نشان دهید. واکنش های آلرژیک می تواند خفیف یا شدید باشد و علائم معمولاً در عرض چند دقیقه تا چند ساعت دیده می شود. شما ممکن است مسائل گوارشی، کهیر یا خارش پوست، یا مشکلات تنفسی را تجربه کنید. در موارد شدید، شما می توانید گرفتار شوک آنافیلاکتیک، یک بیماری تهدید کننده زندگی شوید که نیاز توجه فوری پزشکی می باشد.

شگفتی های این ماده مغذی

ضد مواد مغذی، موادی هستند که به طور طبیعی در مواد غذایی پیدا می شوند و هضم، جذب و استفاده از سایر مواد مغذی مهم را کاهش می دهند. کدو تنبل حاوی مواد مغذی ضد اگزالات، تانن، سیانور و و آهن است. تانن جذب ویتامین ب 12 و آهن را مهار می کند اگزالات همین کار را با کلسیم و منیزیم می کند اسید فولیک سبب کاهش جذب کلسیم و عدم جذب فسفر می شود کدو تنبل همچنین حاوی سم سیانید است اما آژانس مواد سمی گزارش می دهد که مقدار سیانید در گیاهان در ایالات متحده کم است.

توصیه ها و ملاحظات در خوردن دانه کدو تنبل

دانه کدو تنبل غنی از منگنز، منیزیم، فسفر، مس، پروتئین، روی و آهن می باشد. این مواد مغذی به محافظت از قلب و استخوان شما کمک می کنند. خیس کردن دانه ها سبب حفظ زیست فراهمی این مواد مغذی شده و ضد مواد مغذی و سموم را کاهش می دهد همچنین دانه کدو تنبل ممکن است مشکلات مثانه، اضطراب و آرتریت را کاهش دهد. در حالی که شانس واکنش های آلرژیک وجود دارد ولی هیچ نشانه ای از مسمومیت شدید گزارش نشده است. اطلاعات کافی در ایمنی دانه کدو تنبل در زنان باردار و شیرده وجود ندارد بنابراین با دکتر خود قبل از خوردن این غذا مشورت کنید.

منبع: رژیم سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *