آشپزیغذای رژیمیکیک و شیرینی

طرز تهیه کوکی کره بادام زمینی شکلاتی رژیمی

در این دستور پخت می خواهیم کوکی هایی را به شما آموزش دهیم که می توانید با کره بادام زمینی و شکلات به هر شکلی که دوست دارید تزئینشان کنید. حتی می توانید به کودکتان اجازه دهید برای کوکی های خود الگو بکشد با این کار میلش به خوردن این غذای سالم بیشتر می شود.

مواد لازم

190 گرم آرد همه منظوره ( یک و یک دوم فنجان )

یک و یک دوم قاشق چای خوری بکینگ پودر

یک دوم قاشق چای خوری نمک

یک فنجان شکر دانه ریز

یک چهارم فنجان کرده بادام زمینی

دو قاشق غذا خوری کره، نرم شده

یک چهارم فنجان شیر کم چرب یک درصد

2 عدد تخم مرغ بزرگ

یک دوم قاشق چای خوری عصاره وانیل

اسپری پخت یا مقداری روغن

مواد روی شیرینی

یک و یک دوم فنجان پودر قند

سه و یک دوم قاشق غذا خوری شیر کم چرب یک درصد

دو قاشق غذا خوری خامه

سه قاشق غذا خوری کره بادام زمینی

28 گرم تراشه های شکلات تلخ و کمی شیرین

یک قاشق چای خوری پودر کاکائو شیرین نشده

روش پخت

1- فر را تا دمای 375 درجه گرم کنید

2- برای آماده کردن کوکی ها به آرامی با قاشق آرد را داخل یک فنجان اندازه گیری بریزید، و با یک چاقو صافش کنید. آرد، بکینگ پودر و نمک را با هم ترکیب کنید و با یک قاشق مخصوص هم زدن خوب هم بزنید. شکر، یک چهارم فنجان کره بادام زمینی، و کره را در یک کاسه بزرگ با هم ترکیب کنید. سپس با یک همزن با سرعت متوسط تا زمانی که خوب ترکیب شوند میکسشان کنید ( حدود 2 دقیقه ). شیر را اضافه کنید، خوب بهم بزنید، سپس تخم مرغ را اضافه کنید و دوباره خوب بهم بزنید. عصاره وانیل را اضافه کنید. میکس آراد را به میکس شکری که درست کردید اضافه کنید. با سرعت پایین هم بزنید تا هر دو با یکدیگر خوب میکس شوند.

خمیری که درست کردید را داخل یک قیف شیرینی پزی با دهانه ای یک و نیم سانتی بریزید. سپس با قیف 36 مرتبه، کوکی هایی به گردی 4 سانت روی سینی که با اسپری پخت یا کمی روغن چربش کرید ایجاد نمایید. به مدت 11 دقیقه در دمای 375 درجه بپزیدشان. اجازه دهید یک دقیقه در سینی خنک شوند. سپس از روی سینی برشان دارید و اجازه دهید روی سینی سیم دارد کاملا خنک شوند.

برای آماده سازی مواد روی شیرینی، سه چهارم فنجان پودر قند را با 2 قاشق غذا خوری شیر، یک قاشق غذا خوری خامه  و سه قاشق غذا خوری کره بادام زمینی در یک کاسه متوسط ترکیب کنید، خوب بهم بزنید. میکس بادام زمینی که درست کردید را داخل یک کیسه پلاستیکی زیپ شو بریزید و کنار بگذارید. تراشه های شکلات را داخل  یک کاسه متوسط شیشه ای بریزید، و به مدت 30 ثانیه یا تا زمانی که آب شوند با حداکثر قدرت مایکروفر کنید، سپس هم بزنید تا خوب نرم شوند. سه چهارم فنجان پودر شکر باقی مانده را به همراه یک و یک دوم قاشق غذا خوری شیر باقی مانده، یک قاشق غذا خوری خامه باقی مانده و پودر کاکائو را به شکلات ذوب شده اضافه کنید، سپس خوب بهم بزنید. میکس شکلات را به داخل یک کیسه پلاستیکی زیپ شو منتقل کنید. با میکس کره بادام زمینی شروع کنید، یک سوراخ کوچک در گوشه پلاستیک ایجاد کنید، و سپس از آن روی نصف هر کدام از کوکی ها بریزید. همین کار را با میکس شکلات روی نیم دیگر کوکی ها انجام دهید. اجازه دهید 10 دقیقه یا تا زمانی که روی شیرنی خود را بگیرد بماند.

اطلاعات تغذیه ای

مواد گفته شده در این دستور غذایی برای 36 وعده است، هر وعده شامل یک عدد کوکی می شود.

اطلاعاتی که در ادامه می آید درباره یک وعده است:

کالری: 96

کالری از چربی در یک وعده: 29 درصد

چربی در یک وعده: 3.1 گرم

چربی اشباع در یک وعده: 1.1 گرم

چربی غیر اشباع در یک وعده: 1.1 گرم

چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: 0.5 گرم

پروتئین در یک وعده: 1.8 گرم

کربوهیدرات در یک وعده: 16 گرم

فیبر در یک وعده: 0.4 گرم

کلسترول در یک وعده: 15 میلی گرم

آهن در یک وعده: 0.4 میلی گرم

سدیم در یک وعده: 78 میلی گرم

کلسیم در یک وعده: 19 میلی گرم

منبع: دکتر کرمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *