درمان بیماریسلامتینکات سلامتی

آیا درمان هموروئید با لیزر درست است یا غلط؟

رئیس انجمن کولوپروکتولوژی گفت: در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای تبلیغ شده که از طریق لیزر می‌توان به طور کامل هموروئید را درمان کرد در حالی که این تنها یک بزرگنمایی است.

رشته کولوپروکتولوژی چیست؟

رسول عزیزی رئیس انجمن کولوپروکتولوژی در آستانه برگزاری دهمین انجمن سالیانه کولوپروکتولوژی اظهار داشت: رشته کولوپروکتولوژی در حوزه بیماری‌های روده بزرگ و سرطان‌های مختلف این دستگاه از بدن بوده و بیماری‌های:

-التهابی روده

-هموروئید

-فیستول

را شامل می‌شود.

هموروئید چیست؟

هموروئید بیماری نیست بلکه عضوی از بدن است و همه افراد آن را دارند ولی مشکلاتی همچون یبوست و مصرف برخی از غذاها سبب التهابی و پاتولوژیک شدن آن می‌شود که این مسئله بیرون‌زدگی هموروئید و خونریزی آن را به همراه داشته که درمان آن عموما از طریق جراحی صورت می‌گیرد البته تشخیص درست این بیماری بسیار حائز اهمیت است چرا که ممکن است در زمینه بیماری‌های دیگر همچون افتادگی روده باشد که این مساله نیز جراحی خاص خود را می‌طلبد.

سرطان روده یا هموروئید؟

سرطان روده در قسمت تحتانی علائمی شبیه به هموروئید دارد و گاهی با هم اشتباه تشخیص داده می‌شود. لذا تشخیص دقیق و به موقع بیماری‌های روده بزرگ بسیار مهم است. هر علائمی همچون مشاهده خون در مدفوع باید جدی گرفته شود و فرد به متخصص مراجعه کند چرا که تشخیص زودرس در بیماری‌های مرتبط با روده بسیار حائز اهمیت است.

 درمان هموروئید با لیزر, درست یا غلط؟

جراحی هموروئید همچون قدیم بریدن هموروئید نیست. در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای تبلیغ شده که از طریق لیزر می‌توان به طور کامل هموروئید را درمان کرد در حالی که بزرگ‌نمایی زیادی در این زمینه صورت گرفته است. استفاده از لیزر چندان با روش‌های استاندارد مطابقت ندارد و بیش از حد در این زمینه تبلیغ می‌شود چرا که درمان از طریق لیزر خیلی موثر در درمان واقع نمی‌شود و در موارد زیادی در شرایط غیر استاندارد و در مطب‌ها بدون بیهوشی انجام می‌شود.انجام درمان هموروئید از طریق لیزر در مطب عوارض غیرمنتظره‌ای برای بیمار به همراه دارد لذا مردم نباید به هر تبلیغی در این زمینه اعتماد کنند.

دهمین کنگره سالیانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری ایران ۱۲ تا ۱۴ آبان ۹۵ در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود.

منبع: سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *