داروهای گیاهیعطارباشی و طب سنتینسخه های گیاهینکته های عطارباشی

توصیه های طب سنتی برای مراقبت از دندان

برای سلامت دهان و دندان ها فقط مسواک زدن و استفاده از نخ دندان کافی نیست، بلکه باید لثه و دندان ها را تقویت کرد. برخی از گیاهان علاوه بر محافظت از دندان ها و لثه، به حفظ سلامت کلی دهان هم کمک می کنند.

سرکه ی سیب

اگر می خواهید لثه هایی سالم و دندان هایی محکم داشته باشید، هر روز سرکه ی سیب غرغره کنید یا دندان های خود را با مسواک آغشته به این سرکه مسواک بزنید. سرکه ی سیب در رفع جرم دندان و التهاب لثه موثر است و بوی بد دهان را از بین می برد.

میخک

در طب سنتی ایران، میخک گیاهی با خواص ضدالتهابی و ضدباکتریایی است که به درمان التهاب لثه ها و عفونت ناشی از پوسیدگی و درد دندان کمک می کند. همچنین باعث خوش بویی دهان می شود. شما می توانید این گیاه را بجوید یا داخل چای خود بریزید.

زرشک

برای برطرف کردن ناراحتی های دهان، دم کرده ی زرشک را غرغره کنید. جویدن برگ زرشک نیز باعث محکم شدن لثه و دندان ها می شود.

شیرین بیان

شیرین بیان خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضدقارچی دارد و می تواند از بروز باکتری های دهانی و بیماری لثه جلوگیری کند. همچنین دشمن آفت دهان است.

چای سبز

چای سبز از ایجاد بیماری های لثه، حفره های دهانی و آسیب دندان ها پیشگیری می کند. همچنین برای رفع بوی بد دهان موثر است و باکتری هایی را که باعث ایجاد ایجاد این بوی بد می شوند از بین می برد. نوشیدن روزانه ی یک فنجان چای سبز به سلامت دهان و دندان شما کمک می کند.

منبع: بوعلی دارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *