داروهای گیاهیعطارباشی و طب سنتینسخه های گیاهینکته های عطارباشی

هفت خوراکی چربی سوز و ارزان

ساده‌ترین و مؤثرترین شیوه کاهش چربی‌های بدشکل تغییر در سیستم سوخت‌وساز بدن است که به‌وسیله اضافه کردن چند خوراکی ساده به سبد غذایی محقق می‌شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که وجود چربی‌های اضافی آزارتان می‌دهد این هفت خوراکی چربی‌سوز را مصرف کنید.

هفت خوراکی چربی‌سوز و ارزان

چربی‌های اضافی مشکلی همیشگی و آزار‌دهنده برای گروه قابل‌توجهی از مردم، مردمی‌که روزبه‌روز تحرکشان کمتر، رژیم غذایی‌شان ناسالم‌تر و وزنشان بیشتر می‌شود.

در چنین شرایطی همه به دنبال امتحان راه‌های مختلف هستند تا بلکه قدری از چربی‌های بدنشان را کم کنند، غافل از اینکه ساده‌ترین و مؤثرترین شیوه کاهش این چربی‌های بدشکل تغییر در سیستم سوخت‌وساز بدن است که به‌وسیله اضافه کردن چند خوراکی ساده به سبد غذایی محقق می‌شود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که وجود چربی‌های اضافی آزارتان می‌دهد این مواد غذایی را مصرف کنید. در ادامه با هفت خوراکی ارزان و چربی سوز آشنا شوید:

زنجبیل

یکی از ترکیبات اصلی زنجبیل کپسایسین است، ماده‌ای که نه‌تنها اشتها را کاهش می‌دهد بلکه به هضم غذا هم کمک می‌کند و سوخت‌وساز بدن را هم افزایش می‌دهد. کافی است برشی از این گیاه دارویی آرام‌بخش را به چای و کیک اضافه کنید و از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

بادام

کالری پایین بادام نقش مؤثری در کاهش وزن بازی می‌کند، تحقیقات انجام‌شده روی این مغز جادویی نشان داده است: چربی موجود در بادام علاوه بر اینکه میزان انسولین خون را تنظیم می‌کند در موجب افزایش احساس سیری می‌شود و بدین‌وسیله حجم غذای مصرفی را در طول روز کاهش می‌دهد.

آووکادو

اگرچه این میوه سبز خامه‌ای سرشار از چربی است؛ ولی نمی‌توان از فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در آن چشم‌پوشی کرد. مهم‌تر از همه این موارد، بیشتر کالری‌های موجود در آووکادو از دسته چربی‌های تک‌اشباع‌نشده هستند که به میزان سوخت‌وساز بدن کمک قابل‌توجهی می‌کنند.

خوراکی چربی‌سوز

روغن‌زیتون

خوردن روغن برای کاهش وزن؟ شاید قدری و دور از ذهن به نظر برسد؛ اما چربی‌های تک‌اشباع‌نشده‌ای مانند روغن‌زیتون می‌توانند در سوزاندن کالری‌های بدن نقش داشته باشند. البته شما در شرایطی شاهد تأثیرات مثبت این خوراکی‌ها خواهید بود که مصرف دیگر انواع چربی مثل کره و خامه را کاهش دهید و روغن‌زیتون را به مقداری مشخص استفاده کنید.

فلفل‌های تند

انواع فلفل‌های تند مثل: فلفل قرمز و هندی که غذای شمارا تندتر می‌کند سوخت‌وساز بدن شمارا افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان داده‌اند: اضافه کردن قدری از این فلفل‌ها به غذا تا سه ساعت پس از اتمام آن وعده موجب افزایش ۲۵ درصدی سوخت‌وساز بدن می‌شود.

سیر

بوی بد آن را به‌پای خواص بی‌شمارش بگذارید. سیر نه‌تنها سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد بلکه میزان لپید موجود در خون را هم کنترل می‌کند. البته این به معنای استفاده بدون حد از سیر نیست، شما می‌توانید هرروز مقداری محدودی سیر به غذایتان اضافه کنید و به سوختن چربی‌های اضافی امید بیشتری داشته باشید.

بروکلی

بروکلی حاوی دو ماده مغذی حیاتی است؛ کلسیم و ویتامین C. دو ماده‌ای که به‌شدت میزان سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند و سلامت غده تیروئید شمارا تضمین می‌کنند. با خوردن بروکلی هم استخوان‌هایی سالم داشت و هم اندامی‌متناسب و بدون چربی.

منبع: اینفو سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *