آشپزیپیش غذا و دسرغذای رژیمی

طرز تهیه دسر سیب ترد و رژیمی

شکر قهوه ای در دسرسازی رژیمی کاربردهای زیادی دارد. همچنین سیب خاصیت لاغرکنندگی زیادی دارد. به همین جهت شما عزیزان را به درست کردن این دسر خوشمزه رژیمی دعوت می کنیم.

آسپارتام (قند رژیمی) : یک پرتیین گیاهی است که که بسیار شیرین بوده و اصلا در شاخه قندها نیست بنابرین مانند پرتیین در حرارت ۱۰۰ درجه شیرینی خود را از دست میدهد در بسیارى از غذا ها و نوشابه  ها و به صورت شیرین کننده مصرف مى شود.

به ازاى هر گرم داراى چهار کالرى است، اما در مقایسه با قند معمولى ۲۰۰ برابر شیرین تر است. بی ‌خطر بودن آسپارتام در سال ۱۹۷۴توسط اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شد و از آن زمان مصرف آن در کشورهای مختلف رو به فزونی نهاد. یکی از مناسب ترین شکر برای رژیم های لاغری وافراد دیابتی است.

طرز تهیه دسر سیب ترد

سیب:  8 عدد

شکر رژیمی:  نصف لیوان

آرد:  1 قاشق و 1 لیوان

دارچین:  1 قاشق چایخوری

آب:   نصف لیوان

جو پرک:   نصف لیوان

شکر قهوه ای:   1 لیوان

بیکینگ پودر:   1/4 قاشق چایخوری

جوش شیرین:   1/4 قاشق چایخوری

کره آب شده:   نصف لیوان

طرز تهیه دسر سیب ترد

فر را تا دمای 175 درجه سانتی گراد گرم کنید.

سیب ها را بشوئید و پوست بگیرید. آنها را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و آنها را هسته گیری کنید. سپس آنها را به اسلایس های دلخواه ببرید و در قالب بریزید. شکر رژیمی، یک قاشق آرد و دارچین را باهم مخلوط کنید و روی سیب ها بپاشید. سپس آب را روی آنها بریزید.

در کاسه ای دیگر جو پرک، شکر قهوه ای،1 لیوان آرد، بیکینگ پودر و جوش شیرین و کره ذوب شده را باهم خوب مخلوط کنید و سپس روی مخلوط سیبها بریزید. قالب را در فر قرار دهید و 45 دقیقه صبر کنید تا کاملا برشته شوند.

منبع: ایران کوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *