تغذیه و تناسب انداملاغری و کاهش وزن

میان وعده هایی برای کاهش وزن

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که مواد غذایی را مصرف کنند اما کاهش وزن در بدن شان ایجاد شود . اینک ما در این پست ارائه به میان وعده های غذایی کرده ایم که برای افرادی که می خواهد کاهش وزن دهند مفید است . اگر به دنبال کاهش وزن هستند و می خواهید مواد غذایی مناسب برای این کار را بشناسید حتما ما را در این پست همراهی کنید .

ماست چکیده و عسل

شیرین و غلیظ این نشانه ی میان وعده ای است که میل میکنید. ترکیب پروتئین ، فیبر و چربی های مفید به هر کسی که رژیم میگیرد کمک میکند در برابر احساس گرسنگی بعد از ساعت ۳ مقاومت کند. برای تهیه این میان وعده یک فنجان ماست چکیده را با نصف قاشق عسل مخلوط کنید و میل کنید.

انگور و گردو

این میان وعده از آن دسته میان وعده هایی است که انرژی زیادی به شما میدهد. شیرینی طبیعی انگور و سیر کنندگی گردو این میان وعده را بسیار با ارزش میکند. یک فنجان انگور و یک مشت گردو ترکیبی از شیرینی طبیعی، فیبر، چربی های سالم و ویتامین را بدست میدهد .

نان گندم و پنیر

۱۰ ورق نازک نان گندم را با پنیر میل کنید. نصف فنجان پنیر میتواند نیمی از نیاز شما به پروتئین در طول روز را تامین کند. همچنین چربی موجود در پنیر کمک میکند احساس سیری کنید و برای مدت زیادی انرژی داشته باشید.

موز و کره بادام زمینی

یک قاشق کره بادام زمینی را به یک موز بمالید. کربوهیدراتهای موجود در این میان وعده به سرعت به بدن انرژی میرسانند در حالی که پروتئین آن باعث میشود بدن تا ساعتها انرژی داشته باشد. در جدیدترین تحقیقات مجله انگلیسی تغذیه ثابت شده است که خوردن موز و کره بادام زمینی به عنوان میان وعده باعث میشود در ادامه روز کمتر احساس گشنگی کنید.

قطعات سیب و پنیر

یک سیب در روز شاید واقعا نتواند شما را از دکتر دور نگه دارد اما میتواند کمک کند وزن اضافه نکنید. تحقیقات نشان داده پنیر هم چنین خاصیتی دارد. یک سیب را قطعه قطعه کنید و روی آن ورقی نازک پنیر بگذارید و میل کنید. این ترکیب برای شما یک میان وعده ی عالی را خواهد ساخت.

برش گلابی و کره بادام

گلابی را قطعه قطعه کنید و روی آن کره ی بادام بمالید تا ترکیبی عالی از کربوهیدرات و پروتئین را برای خود بسازید. میتوانید روی آن کمی دارچین هم بریزید تا به سوخت و ساز بدنتان نیز کمک کرده باشید. مطالعات آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی نشان میدهد که دارچین حتی به پایین آمدن قند خون نیز کمک میکند.

بلغور جو دوسر و زغال اخته

جو دوسر تنها برای صبحانه استفاده نمیشود، بلکه هرزمان نیاز به یک میان وعده سالم داشته باشید به کار می آیند. جو دوسر سرشار از فیبر است و کمک میکند سطح قند خون طبیعی باقی بماند. با اضافه کردن زغال اخته میتوانید به این میان وعده ویتامین C نیز اضافه کنید.

منبع: بدنسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *