دوشنبه, مهر ۱۰, ۱۴۰۲
خانهتغذیه و تناسب اندامترکیب پرتقال و انگور قرمز موثر در درمان چاقی و دیابت نوع...

ترکیب پرتقال و انگور قرمز موثر در درمان چاقی و دیابت نوع دوم

انگور جزو مواد خوردنی مفیدی  است که حاوی  ویتامین‌های آ، ب و ث است و می‌توان از آن به عنوان کنترل  کننده قند خون و تقویت کننده ای برای خون استفاده کرد. این میوه حاوی مقدار زیادی منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومین است.

این میوه برای درمان بیماری های یبوست، عوارض روماتیسم، کم خونی و حتی پیشگیری از سرطان سودمند است. انگور، پتاسیم زیادی دارد که به جبران ضعف بدن کمک می کند و در کنترل فشار خون موثر است.

انگور برای سلامتی قلب، ریه و کلیه نافع است. این میوه به دلیل داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین بوده و برای مبتلایان به اوره بالای خون (نقرس) مناسب و سازگار است. همچنین این میوه ترشحات غدد کبد را زیاد می کند و مواد سوخته را از بدن دفع کرده و در کودکان باعث رفع نرمی استخوان می شود.

انگور هم چاق کننده است و هم لاغر کننده. انگور قرمز برای تصفیه خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتر است و افرادی که قند خون پایین دارند می توانند از انگور بهره زیادی ببرند و بهتر است چند بار در روز آن را مصرف کنند.

انگور یکی از میوه های ضد سرطانی شناخته شده و این به خاطر خواص ضد عفونی کنندگی آن است. افرادی که در دوره نقاهت یک بیماری هستند و یا ضعف عمومی بدن دارند و در نتیجه قدرت دفاعی بدن آنها کم شده است، سعی کنند به مقدار زیادی انگور مصرف کنند.

این میوه مقوی و قابض و دم کرده آن فوائد زیادی دارد همچنین آب غوره نیز در رفع ورم مخاط لثه و دهان و سرکه حاصل از تخمیر دانه انگور در تسکین خارش پوست و جلوگیری از خونریزی ها بکار می رود.

دانه های خشک انگور، صفرا و بلغم را دفع و خستگی را رفع و حالت انبساط به وجود می آورد. انگور و برگ و شیره و دانه های خشک شده و دانه های نارس(غوره) و دانه تخمیر شده (سرکه) در همه حال مصرف غذایی دارند.

مصرف گلابی و کیوی و پرتقال نیز به دلیل داشتن پتاسیم و فیبر خوراکی فراوان و کربوهیدرات اندک برای افراد دیابتی توصیه می‌شود.

diabetes58

طبق نتایج آخرین تحقیقات گروهی از محققین دانشگاه وارویک انگلستان، نوشیدن مکملی از آب پرتغال و آب انگور قرمز به صورت روزانه می‌تواند  به درمان چاقی، دیابت نوع دوم و بیماری‌های قلبی عروقی کمک قابل توجهی کند. با توجه به این تحقیقات ترکیب این دو میوه می‌تواند میزان گلوکز خون را پایین بیاورد، فعالیت انسولین را بهبود ببخشد و شریان خون را در رگ‌ها بالا ببرد.

محققین دانشگاه وارویک امیدوارند نتایج تحقیقات آن‌ها کمپانی‌های سازنده‌ی دارو را ترغیب کند تا با استفاده از ترکیبات پرتغال و انگور قرمز دارویی تهیه کنند که بتواند روند درمان چاقی و دیابت نوع دوم را سرعت ببخشد.

سلامتی شما ، آرمان ماست

منابع: اینفوسلامت و دکتر سلام

گردآوری: مجله سلامتی عطار باشی

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها