شنبه, فروردین ۵, ۱۴۰۲

عفونت با ماست…

درمان بیماری‌های عفونی با ماست‌:

ماست از تخمیر قند شیر (لاكتوز)‌ حاصل می‌شود، باكتری مخصوص تهیه ماست، لاكتوز را به اسیدلاكتیك تبدیل می‌كند كه خاصیت اسیدی بودن آن تا حدودی می‌تواند ضدباكتری باشد.یك متخصص تغذیه گفت: ماست به علت داشتن خواص اسیدی، ماده‌ای ضد باكتری محسوب شده و می‌تواند در درمان بیماری‌های عفونی موثر باشد. ‌یك متخصص تغذیه گفت: ماست به علت داشتن خواص اسیدی، ماده‌ای ضد باكتری محسوب شده و می‌تواند در درمان بیماری‌های عفونی موثر باشد. كلسیم موجود در ماست مانع رشد بی‌رویه سلول‌های پوششی روده بزرگ می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ افرادی كه كلسیم بیشتری مصرف می‌كنند، سرطان روده در آنها كمتر بروز می‌كند.
دكتر كوروش جعفریان، متخصص تغذیه در گفتگو با ایسنا با اشاره به این كه مصرف این ماده غذایی در تابستان زیاد می‌شود، گفت: باشد.ماست از تخمیر قند شیر (لاكتوز)‌ حاصل می‌شود، باكتری مخصوص تهیه ماست، لاكتوز را به اسیدلاكتیك تبدیل می‌كند كه خاصیت اسیدی بودن آن تا حدودی می‌تواند ضدباكتری باشد.
وی افزود: علاوه بر این، اسید موجود در ماست به برگشت حالت عادی روده‌ها پس از عفونت كمك می‌كند، ماست می‌تواند در پیشگیری از عفونت‌ها و بیماری‌های گوارشی ناشی از ویروس‌ها و حساسیت‌های غذایی مفید باشد.
دكتر جعفریان خاطرنشان كرد: با این حال اگر ماست از لحاظ بهداشتی سالم نباشد و اصول بهداشتی در آن رعایت نشده باشد می‌تواند باعث بیماری شود.
وی گفت: كلسیم موجود در ماست مانع رشد بی‌رویه سلول‌های پوششی روده بزرگ می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ افرادی كه كلسیم بیشتری مصرف می‌كنند، سرطان روده در آنها كمتر بروز می‌كند.

 منبع:ایران ناز

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها