دوشنبه, مهر ۱۰, ۱۴۰۲
خانهتغذیه و تناسب انداماهمیت تجسم ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام

اهمیت تجسم ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام

آیا می‌توان با افکار منفی و بدون ظرفیت، موفق شد؟

قبل از اینکه چربی بسوزانید و خوش اندام شوید، اول باید بدنی را که می‌خواهید و دوست دارید، در ذهنتان ببینید. اگر ذهن شما با اهداف تناسب اندامتان هماهنگ نباشد، بدنتان هرگز از آن پیروی نخواهد کرد!
بعضی وقتها نمی‌خواستم به باشگاه بروم یا یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنم، اما این فقط ذهنم بود که به من می‌گفت نمی‌خواهم این کارهای ضروری را برای متناسب و خوش اندام شدن انجام دهم.

ذهن یک ابزار بسیار قدرتمند است: شما می‌توانید اراده کنید که هر کاری را انجام دهید. تا زمانیکه در مورد اندام زیبا فکر می‌کنید، آن را در ذهنتان می‌بینید، یک برنامه را دنبال می‌کنید، و به آن عمل می‌کنید، خوش اندام شدن کار دشواری نخواهد بود. برای این منظور باید از نگرش منفی دوری کنید و همه چیز را مثبت در نظر بگیرید.

یک ورزشکار حرفه‌ای، از نظر جسمی و ذهنی قوی است. دلیل اینکه او در ورزش موفق است، این است که بهترین بودن و برنده شدن را قبل از اینکه اتفاق بیفتد، در ذهنش مجسم می‌کند و می‌بیند.

بیل راسل، که با سلتیکز در ۱۱ دوره از مسابقات قهرمانی NBA قهرمان شده، قهرمانی در مسابقات را قبل از اینکه اتفاق بیفتد، تصور می‌کرد. ذهن او تصویری از پیروزی در مسابقات ایجاد می‌کرد و سپس او وارد عمل می‌شد و آن تصویر را به واقعیت تبدیل می‌کرد.

افسانه‌ی بسکتبال، مایکل جردن می‌گوید: «من مجسم می‌کردم که می‌خواهم کجا باشم و چه نوع بازیکنی شوم. من دقیقا می‌دانستم که می‌خواهم به کجا بروم و روی رسیدن به آنجا تمرکز می‌کردم.»

گاهی اوقات، این شما نیستید که حالت ذهنی منفی ایجاد می‌کنید. بعضی از افرادی که به اهداف تناسب اندامشان نمی‌رسند، بوسیله‌ی اشخاص منفی احاطه شده‌اند که می‌تواند بر رویکرد ذهنی آنها تاثیر بگذارد.

اگر توانایی تمرین کردن و غذا خوردن سالم را دارید، باز هم مهم نیست، اگر ذهنتان نمی‌خواهد آن کار را انجام دهد، یعنی در حال حاضر خودتان را شکست داده‌اید. به این دلیل است که نظم و انضباط ذهنی مهم است. شما باید باور داشته باشید که می‌توانید کاری را انجام دهید، در غیر اینصورت اتفاق نخواهد افتاد.

رسیدن به بدن متناسب و خوش اندام، ۹۰ درصد ذهنی و ۱۰ درصد جسمی است! این ذهن شماست که تمام کارهایی را که در باشگاه و آشپزخانه انجام می‌دهید کنترل می‌کند. در واقع، قوی‌ترین سلاحی که برای موفقیت در اهداف تناسب اندام و چربی سوزی‌تان دارید، ذهن شماست.

آیا شما از تجسم ذهنی برای دستیابی به اهداف سلامتی و تناسب اندامتان استفاده می‌کنید؟ آیا برای شما موثر است؟ چگونه به یک حالت ذهنی مثبت می‌رسید؟ برای ما پیام بگذارید.

منبع: فیتنس لایف

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها