جمعه, فروردین ۱۱, ۱۴۰۲
خانهعطارباشی و طب سنتیتأثیر شگفت‌انگیز گل‌محمدی در درمان آلزایمر

تأثیر شگفت‌انگیز گل‌محمدی در درمان آلزایمر

پودر گل سرخ را می توان برای پیشگیری یا درمان بیماری استفاده کرد. چرا که سابقه تاریخی استفاده از این داروی گیاهی در زمینه‌های دیگر درمانی در طب سنتی، و تجربه مردم در استفاده از آن به عنوان یک ادویه رایج، بدون بروز عارضه جانبی، تجویز آن را بدون هیچ تاخیر در موارد پیشگیری و درمان ایجاب می‌کند. مکانیسم اثر گل سرخ این است که مواد زاید تجمع یافته در بافت عصبی را پالایش کرده و آن را از خطر اختلال عملکرد و در نهایت مرگ و میر سلولی نجات می‌دهد، و حتی موجب تکثیر سلول‌های عصبی می‌شود.

برای تهیه پودر گل سرخ محمدی باید توجه کنید که:

1- گل سرخ یا غنچه گل سرخ در سایه خشک شود و تمام گل من‌جمله مادگی پرچم‌ها و کاسبرگ های آن پودر شوند.
2- پودر گل سرخ باید به مقدار یک قاشق چایخوری با هر غذا (هر8 ساعت یک بار) مصرف شود.
3- بهتر است برای جلوگیری از عارضه گوارشی احتمالی (اسهال)، از یک قاشق چایخوری در هر 24 ساعت، شروع شود و بعد از یک هفته این مقدار را به هر 12 ساعت یک قاشق چایخوری در هفته دوم رساند، و سپس در هفته سوم آن را به یک قاشق چایخوری در هر 8 ساعت  افزایش داد.
4- پس از 3 هفته مصرف این دارو آثار بهبودی ظاهر می‌شود. این درمان باید تا معالجه کامل ادامه یابد، و ادامه درمان ضامن برگشت ناپذیر بودن عارضه است.
5- گل سرخ علاوه بر داشتن خاصیت تقویت حافظه و اثر پیشگیری و درمانی بر بیماری آلزایمر، و همچنین اثر ضدافسردگی دارای اثر تقویت کننده قوای جنسی نیز هست.
6- پژوهش‌ها نشان داده است که مغز و دستگاه جنسی، آثار متقابلی روی هم دارند و تقریبا هر عاملی که قدرت حافظه را زیاد یا کم کند، قدرت جنسی را نیز افزایش یا کاهش خواهد داد.
7- زنجبیل، دارچین و زعفران؛ نیز با اندک تفاوت‌هایی اثرات مشابهی روی مغز دارند و می‌توانند آثار گل سرخ را تقویت کنند.
8- بنا بر نکات بند 7، می‌توان به جای پودر گل سرخ به تنهایی، از معجونی از پودر گل سرخ و پودرهای سه‌عنصر مذکور در بند 7 استفاده کرد، به طوری که می‌توان هر 8 ساعت یک قاشق چایخوری از معجون این چهار پودر را با رعایت تجویز تدریجی از روزی یک قاشق چایخوری در هفته اول، تا سه قاشق چایخوری در روز در هفته سوم، استفاده کرد.
9- نسبت ترکیب اجزاء معجون عبارت است از: 1 قاشق غذاخوری پودر گل سرخ + نصف قاشق چایخوری از هر کدام از سه پودر زنجبیل، دارچین و زعفران.
10- برای سهولت مصرف می‌توان معجون را داخل کپسول دارویی ریخت و هر 8 ساعت یک کپسول مصرف کرد (با رعایت تدریج در مقدار مصرف ظرف سه هفته).
11- برای سهولت مصرف، همچنین می‌توان معجون فوق را با عسل طبیعی مخلوط کرد (دو قاشق غذاخوری عسل+ دو قاشق غذاخوری گل سرخ+ نصف قاشق چایخوری از هر سه پودر زنجبیل، دارچین، زعفران)، و بعد از هر وعده غذا به مقدار یک قاشق چایخوری به عنوان دسر میل کرد (با رعایت تدریج در مصرف، ظرف سه هفته).
12- استفاده روزانه از عطرهای مطمئن و اصیل ترجیحا عطر گل سرخ محمدی برای تقویت حافظه و پیشگیری و درمان آلزایمر، درمان افسردگی و تقویت جنسی بسیار موثر است، و احادیث مکرری از قول پیامبر اکرم صلی‌اله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام در این زمینه نقل شده است، از این حدیث امام صادق(ع) که فرموده‌اند: «هیچ بند‌ه‌ای خوش بو نباشد، مگر آن که عقلش افزون گردد.»

منبع: مجله اینترنتی زندگی

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها