عطارباشی و طب سنتیلاغری و کاهش وزننکته های عطارباشی

کاهش وزن با استفاده از طب سوزنی

طب سوزنی، یک روش درمانی قدیمی است که از سوزن‌های ریزی که درست زیر پوست قرار داده می‌شوند، استفاده می‌کند. این روش، بی دردترین راه برای کاهش درد یا کنترل بیماری نیست، اما بعضی از مردم به موثر بودن آن قسم می‌خورند. از تسکین درد گرفته تا سم زدایی بدن، طب سوزنی بخاطر اثرات درمانی اش معروف است، و اگر شما سعی دارید وزنتان را کنترل کنید یا حتی وزن بیشتری از دست دهید، می‌توانید به طب سوزنی روی بیاورید.

از نظر طب سوزنی، مشکلات وزن، بخاطر درجه حرارت و جریان نامنظم انرژی در نقاط خاصی از بدن بوجود می‌آید. با بازگرداندن جریان انرژی مناسب به بدن، شما می‌توانید وزنتان را کنترل کنید. کنجکاوید که طب سوزنی چگونه به کاهش وزن کمک می‌کند؟ در پست امروز، ما راه‌هایی برای استفاده از طب سوزنی به منظور کنترل اشتهای شما و از بین بردن وزن اضافه را بیان می‌کنیم.

نقطه شکم

تحریک نقطه شکم، به کاهش یبوست، افزایش عملکرد دستگاه گوارش، و کاهش وزن سریع‌تر کمک می‌کند. نقطه فشار برای شکم، درست سه سانتی متر زیر ناف قرار دارد. متخصص طب سوزنی معمولا یک سوزن در این ناحیه وارد می‌کند و سپس این نقطه را ماساژ می‌دهد. شما می‌توانید با ماساژ نقطه شکمتان، اثرات مشابهی دریافت کنید. فقط انگشتانتان را بالا و پایین حرکت دهید و سپس این نقطه را روزی دو بار بمدت دو دقیقه فشار دهید.

نقطه ناراحتی‌های شکم

نقطه ناراحتی شکم، نزدیک انتهای قفسه سینه، هم راستا با نرمه گوش شما قرار دارد. این نقطه‌ی فشار، نارحتی‌های گوارشی، زخم معده و عدم تعادل اشتها را برطرف می‌کند. متخصص طب سوزنی، یک سوزن در زیر آخرین دنده قرار خواهد داد و سپس این نقطه را برای ۵ دقیقه فشار می‌دهد تا نقطه ناراحتی‌های شکم را تحریک کند.

نقطه گوش

این نقطه در داخل نرمه گوش قرار دارد و به کنترل اشتها کمک می‌کند. یک متخصص طب سوزنی برای تحریک این نقطه از شما می‌‌خواهد که فکتان را به بالا و پایین حرکت دهید. سوزن در محلی قرار داده می‌شود که با حرکت فک، بیشترین تکان را می‌خورد. خودتان هم می‌توانید با فشار دادن روی این ناحیه برای حداقل یک دقیقه، این نقطه را تحریک کنید.

نقطه زانو

این، نقطه‌ی فشاری است که به هضم کمک کرده و خون را تمیز می‌کند! این نقطه، پنج سانت زیر کاسه‌ی زانو و در سمت بیرونی پا قرار دارد. برای تعیین نقطه درست، در حالیکه زیر کاسه زانو را با یک انگشت فشار می‌دهید، سعی کنید پایتان را به بالا و پایین خم کنید. ماهیچه‌ای که در زیر انگشت شما تکان می‌خورد، نقطه فشار است. شما برای تحریک این نقطه باید حداقل بمدت یک دقیقه آن را فشار دهید.

نقطه آرنج

نقطه آرنج، روده بزرگ را تحریک کرده و به از بین بردن حرارت بیش از حد و رطوبت ناخواسته از بدن کمک می‌کند. در طب سنتی چین، رطوبت و حرارت می‌تواند باعث بی نظمی در عملکرد بدن شود. یک متخصص طب سوزنی، نقطه‌ی آرنج را به مدت یک دقیقه تحریک خواهد کرد تا حرارت را از بدن آزاد کند و عملکرد طبیعی روده‌ها را بازگرداند.

نقطه مچ پا

نقطه مچ پا، با طحال مرتبط است. طحال، یک ارگان مهم است که به هضم درست کمک می‌کند. تحریک این نقطه‌ی فشار، به بازگرداندن عملکردهای درست دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین به چربی سوزی در بدن سرعت می‌بخشد. این نقطه فشار، جریان انرژی را از طحال به تمام اندام‌ها منتشر می‌کند. این کار برای کاهش اختلالات معده یا عدم تعادل گوارشی نیز مفید است. تحریک نقطه‌ی مچ پا از خوردن هله هوله یا غذا خوردن غیر قابل کنترل نیز جلوگیری می‌کند!

منبع: مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *