تغذیه و تناسب انداملاغری و کاهش وزنورزش

حرکات کششی مخصوص آب کردن چربی شکم و پهلو(1)

حركت اول

 انجام این حركت تأثیر زیادی در آب شدن قسمت بالایی شكم دارد. ماهیچه شكم، ماهیچه بزرگی است كه تقریباً از پایین قفسه سینه شروع می‌شود و تا لگنچه كلیوی ادامه دارد. وقتی كه بخشی از ماهیچه را ورزش می‌دهید، روی بخش‌های دیگر ماهیچه نیز اثر می‌گذارد و تمام ماهیچه را به فعالیت وا می‌دارد.

هر چه دست‌های‌تان را بیشتر بكشید، به شكم‌تان فشار بیشتری وارد می‌شود و حالت حركت بهتر خواهد شد.

1- روی تشك دراز بكشید و دست‌ها را درست پشت سر خود كنار هم جفت كنید و بكشید. دست‌ها به موازات گوش‌ها باشند و بازوها مماس بر گوش‌ها.

2- شكم خود را منقبض و سر و شانه‌‌ها را كمی از سطح زمین جدا كنید و بالا ببرید.

3- به هیچ‌وجه به گردن خود فشار نیاورید. دست‌ها را صاف نگه دارید. اگر احساس می‌كنید به گردن‌تان فشار وارد می‌شود و در آن ناحیه احساس درد دارید، یكی از دست‌ها را پشت سر به حالت تكیه‌گاه قرار دهید و دست دیگر را صاف بكشید. 4- این حركت را 12- 16 بار تكرار كنید. 5- برای ایجاد فشار بیشتر می‌توانید از یك دمبل سبك نیز استفاده كنید و دمبل را در دست‌های‌تان نگاه دارید.

حركت دوم

این حركت، یكی از آرامش‌بخش‌ترین حركات یوگا است كه باعث می‌شود تمام اعضای بدنتان استراحت كند و به آرامش برسد. در این حركت دست‌ها از سمت جلوی بدن كشیده می‌شوند و به این ترتیب عضله‌های پشت كمر كش می‌آیند. به وسط كمر و كپل، فشار وارد آمده و عضلات این قسمت‌ها به حركت بیشتر وادار می‌شوند.

1- از دست‌ها و زانوهای‌تان شروع كنید. دست‌ها را كنار هم جفت كرده و مماس با گوش‌ها به سمت بالای سر بكشید. كف دست‌ها روی سطح زمین قرار بگیرد.

2-‌ اگر دوست دارید، زانوها را از هم فاصله‌دار و آنها بیشتر روی زمین پهن كنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

3-‌ سر را به حالت ریلكس روی سطح زمین بگذارید و طوری تمركز كنید كه تمام فشارها و تنش‌ها از بدن‌تان خارج شود.

4-‌ دست‌ها را به صورت صاف بالای سر بگیرید و كف دست‌ها را روی زمین بگذارید. برای چند ثانیه نفس خود را حبس كنید.

5- ‌این حركت را هر چند بار كه خواستید، تكرار كنید تا به آرامشی كه می‌خواهید، برسید.

حركت سوم

یك حركت مفید دیگر برای عضلات شكم. در این حركت پاها عمود بر بدن هستند. به شكم فشار بیشتری وارد می‌شود و عضلات آن را محكم‌تر می‌كند.

1-‌ روی سطح زمین دراز بكشید، پاها را به صورت كشیده و عمود بر بدن به سمت بالا ببرید و به صورت ضربدری كنار هم قرار دهید.

2- ‌سر را از زمین جدا كنید و برای راحت‌تر انجام دادن این كار دست‌ها را كنار سر قرار دهید.دقت داشته باشید كه هیچ فشاری به گردن‌تان وارد نشود.

3- شكم را منقبض و شانه‌ها را از زمین به ‌طور كامل جدا كنید؛ طوری كه انگار می‌خواهید چانه‌تان را به پاها نزدیك كنید (حالتی شبیه حركت دراز نشست).

4- پاها را در یك موقعیت ثابت نگاه دارید و این حركت را یك تا سه سِت به اندازه 12- 16 بار تكرار كنید…

منبع: زندگی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *