پنج شنبه, آذر ۱۰, ۱۴۰۱
خانهسلامتیپرهیزاتهمه چیز درباره لیپولیز و رفع چاقی ران ها

همه چیز درباره لیپولیز و رفع چاقی ران ها

کوچک شدن ران ها توسط لیپولیز و اندرمولوژی

لیزر لیپولیز تکنولوژی منحصر به فرد لیزر با طول موج 1064 به صورت پالسی است که از طریق داخل بافتی اعمال می شود و با کمک آن نتایج درخشانی در حذف چربی به دست می آید .

همه چیز درباره لیزر لیپولیز

این روش طی یک جلسه و به صورت سرپایی انجام می شود ، یعنی با ایجاد سوراخ های یک تا دو میلی متری روی پوست و تحت بی حسی موضعی ، به این صورت که یک فیبر نوری باریک به زیر پوست وارد شده ، لابه لای چربی ها حرکت می کند و با تاباندن لیزر باعث تخریب دیواره سلول های بافت چربی می شود و نهایتاً چربی های آن منطقه از بین می رود . برای هر منطقه مقدار انرژی معینی از لیزر لابه لای بافت های چربی تابانده می شود ، در صورتی که ضخامت از دو سانتی متر کمتر باشد ، تابش لیزر به تنهاییبرای لاغر شدن موضع کافی است ولی در ضخامت های بیش از دو سانتی متر بعد از تاباندن لیزر به لایه سطحی ، چربی های لایه عمقی نیز تخلیه میشوند .

روش های متفاوت در رفع چاقی ران ها

  1. چاقی خارج ران ها و خارج باسن ( saddle bags )
  2. چاقی جلو و داخل ران ها
  3. چاقی منتشر تمام ران ها ( هم جلو  و داخل ران ها چاق هستند و هم چاقی خارج ران هابصورت saddle bags وجود دارد )

گفتنی است در ناحیه ران ها علاوه بر چربی معمولی ، بافت های چربی دیگری هم بصورت سلولیت وجود دارد .

سلولیت : یعنی بافت های چربی سطحی ممکن است دچار کاهش یا عدم خون رسانی باشند که در نتیجه بافت چربی به بافت های سفتی به نام بافت فیبروز تغییر ماهیت می دهند . که این بافت های فیبروز ، در فرم پیشرفته باعث تو کشیدگی و ناهمواری در سطح پوست می شود پس در ناحیه ران ها ، ما یک چربی معمولی در عمق و یک لایه ی چربی سلولیتی در زیر پوست داریم .

425307277_18355309619431036223

روش های مختلف از نظر درمانی

  •  وجود چاقی خارج  ران ها ، خارج باسن ( saddle bags )

در این حالت هم بافت چربی و هم سلولیت با کمک لیزر لیپولیز طی یک جلسه بصورت سرپایی و با بی حسی موضعی رفع می شود .

saddle bags : عبارت است از چاقی خارج ران ها و خارج باسن که در فرم چاقی زنانه از زمان بلوغ یک خانم شکل می گیرد . این چاقی یک نوع چاقی معمولی نیست . در اثر پرخوری ایجاد نمی شود و در با رژیم غذایی و نخوردن و کم کردن وزن هم از بین نمی رود . ایده آل ترین روش درمان saddle bags رفع چاقی با کمک لیزر لیپولیز می باشد و بهتر است قبل از شروع رژیم درمانی و شل شدن پوست لیزر لیپولیز انجام شود

افرادی که دچار این مشکل هستند بهتر است از لیزر لیپولیز برایشان استفاده نشود . زیرا نتایج خوب نیستند . بهتر است با استفاده از دستگاه های اندرمولوژی برای رفع آنها اقدام شود . اندرمولوژی عبارت است از استفاده از دستگاه هایی که باعث افزایش خون رسانی در بافت های چربی زیر پوستی می شود . در نتیجه بافت های سلولیتی از جریان خون بهتری برخوردار می شوند . بدین ترتیب پاسخ به رژیم درمانی ، بسیار چشمگیر می شود .

یادآور می شویم ، اندرمولوژی نیاز به جلسات متعدد دارد و از همین رو ،صبر و حوصله و همکاری بیمار ضروری است .

 

در این جا ابتدا توسط لیزر لیپولیز در یک جلسه قسمت های خارج ران ها بطور چشمگیری درمان می شوند سپس در ناحیه جلو و داخل ران ها درمان سلولیت توسط اندرمولوژی طی جلسات مکرر انجام می شود . در پایان نتایج نهایی خیلی خوب و رضایت بخش است .

انتخاب نوع درمان و توضیح بیشتر ، در یک جلسه مشاوره توسط پزشک برای شما مشخص می شود . بهتر است انتخاب نوع درمان را به پزشک واگذار نمائید و به توصیه وی عمل کنید .

افراد بسیاری که از چاقی ناحیه saddle bags رنج می برند بعد از درمان توسط لیزر لیپولیز اظهار می کنند اگر می دانستند درمان چنین ساده و چشمگیر است ، بسیار زودتر از این ها اقدام می کردند و توسط سایر روش های غیر مؤثر خود را خسته نمی کردند .

لازم به ذکر است saddle bags به درمان هایی مثل رژیم درمانی یا انواع دستگاه هایی که از خارج عمل می کنند و یا انواع ماساژ ، جواب نمی دهد و در واقع بهترین راه درمان آن رفع چربی با کمک لیزر لیپولیز می باشد و بهتر است اینکار قبل از رژیم درمانی و شل شدن پوست انجام شود.

منبع: مجله سلامتی و پزشکی راستینه

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها