پنج شنبه, آذر ۱۰, ۱۴۰۱

خواص روغن حیوانی

بزرگترها مي گويند: شماها بچه هاي روغن نباتي هستيد چه مي فهميد روغن اصيل چه خاصيتي داره! هر روز تبليغاتي از تلويزيون مي بينيم که ادعا مي کند روغن نباتي ساخت کارخانه ما هيچ گونه اسيد چرب ترانسي ندارد، وزارت بهداشت مي گويد مصرف روغن نباتي ضرر دارد. در اين ميان تکليف مردم چيست؟

گرايش ذاتي مردم ايران به مصرف روغن حيواني است و از حدود 70 سال پيش کره حيواني مصرف مي کنند. با ورود غير اصولي روغن جامد در حدود 50 سال پيش به بازار ايران ، مردم به سختي از آن استقبال کردند؛ ولي کم کم که روغن حيواني کمياب و گران شد، روغنهاي نباتي جاي خود را باز کردند و توانستند بازار مصرف را از آن خود کنند. اکنون اولين علت مرگ و مير در کشور بيماريهاي قلبي ، عروقي است که حدود 35 تا 45 درصد از مرگ و ميرهاي کل جامعه را شامل مي شود. اين در حالي است که تعداد زيادي از بيماران قلبي در ضعف و نااميدي بقيه زندگي را سپري مي کنند.

روغن حيواني:

آخرين تحقيقات علمي دنيا نشان مي دهد که اسيد آراشيدونيک روغنهاي حيواني سبب افزايش HDL و کاهش LDL مي شود. از نظر طب اسلامي وطب سنتي خواص روغن حيواني بيشمار است. از آن جمله مي توان به استخوانسازي. کاهش غلظت خون. کاهش چربيهاي زايد شکم. شادابي و سفيدي پوست و سمزدايي از بدن اشاره کرد. تغذيه ي سلولهاي خود عضله ي قلب از اسيدهاي چرب است که تنها در روغن حيواني به وفور يافت ميشود. يکي از ارکان طول عمر وجواني پايدار از نظر طب سنتي مصرف مداوم روغن حيواني است.

روغن حيواني بهتر است به جاي روغن نباتي و روغن مايع مصرف شود، زيرا روغن نباتي يا روغن هاي هيدروژنه جامد سبب افزايش کلسترول و گليسيريد شده و در عروق بدن و قلب رسوب مي کند .

در ساختمان شيميايى روغن هاى حيوانى اسيدهاى چرب كوتاه زنجير بيشترى به كار رفته است ضمن اينكه اشباع شده هستند، در حالى كه روغن هاى گياهى اسيدهاى چرب زنجير طولانى غيراشباع بيشترى دارند.

روغن حيواني کرمانشاهي با نام سنتي ومحلي (روين دان)

روغني است که در کرمانشاه از شير گاو و گوسفند به دست مي آورند و به عنوان بهترين نوع روغن زرد در ايران شهرت دارد و در مقابل روغن نباتي به معني مطلق روغن زرد نيز استعمال مي شود. روغن حيواني از نوعي کره محلي به ‌دست مي‌آيد که از به هم زدن دوغ در مشک تهيه مي‌شود.ابتدا دوغ تهيه شده از ماست را درون مشک ريخته و پس از تکان دادن مشک، کره را از دوغ جدا مي‌کنند. سپس کره را درون ديگ‌هاي بزرگ ريخته و به ملايمت حرارت مي‌دهند. در اثر حرارت، آب کره تبخير و روغن آن که چربي حيواني است باقي مي‌ماند. طعم اين روغن بستگي زيادي به نحوه خوراک و چراي دام دارد؛ به‌دليل چراي گله‌هاي گوسفند منطقه غرب ايران در مراتع پر علف، اين روغن از طعم و مزه خاصي که حاصل گياهان معطر کوهي مي‌باشد برخوردار است.

روغن حيواني چه مزايايي نسبت به روغن نباتي دارد ؟

به فرموده پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم سن انسان که به پنجاه سال رسيد سزاوار نيست که شب را روز کند و شکمش از روغن حیوانی خالي باشد. (البته مصرف روغن حیوانی براي جوانان هم بسيار مفيد ميباشد و مقصود از اين سخن ضرورت مصرف اين روغن براي کهنسالان ميباشد)

امام صادق (ع) فرمود: به همان اندازه که روغن حيواني مصرف ميشود. به همان اندازه چربي از بدن شما دفع مي شود (يا مي سوزد) يکي از بهترين درمانهاي چاقي مصرف مداوم روغن حيواني با غذاهاست.

اگر احيانا دچار مشکلات خوني مانند قند خون، فشار خون، چربي خون و اين قبيل بيماريها هستيد مصرف روغن و کره حیوانی را به مقدار کم به شما توصيه ميکنيم، مطمئن باشيد ضرر نميکنيد زيرا علت اصلي اين امراض مصرف روغن نباتی است.

خواص استفاده از روغن حيواني

بهترين و بدترين روغن هاي خوراکي :

1. ميزان اسيدهاي چرب ضروري موجود در روغن

2. ميزان چربي هاي غير اشباع نسبت به چربي هاي اشباع در روغن (يعني اينکه چقدر براي قلب مفيد است)

3. تأثير روغن بر کلسترول خون (يعني آيا کلسترول خون را افزايش مي دهد يا کاهش، مخصوصا در افراد دچار چربي خون بالا)

4. ساير فوايد روغن

5. مزه آن

6. وجود بقاياي آفت کش ها در روغن در طي فرآيند آن

7. تاثير گذاري روش هاي فرآيند روي ارزش تغذيه اي روغن

البته بايد گفت اينکه بعضي روغن ها بهتر از انواع ديگر هستند نبايد باعث شود فقط يک يا دو تا از بهترين هاي آنها را هميشه مصرف کنيم و بقيه را نه. توجه داشته باشيد رعايت اعتدال، نکته کليدي در تغذيه مناسب است و تغذيه ي مناسب بر اساس تنوع و تعادل غذايي استوار است.

خواص روغن حيواني:

مصرف مداوم روغن حيواني از ديدگاه طب سنتي، سبب افزايش طول عمر و جواني پايدار مي شود.

تحقيقات نشان مى دهد كه ، يكى از بهترين درمان هاى چاقي، مصرف مداوم روغن حيوانى با غذا است. روغن حيوانى بهتر است به جاى روغن نباتى و روغن مايع مصرف شود زيرا روغن نباتى يا روغن هاى هيدروژنه جامد سبب افزايش كلسترول و ترى گليسيريد شده و در عروق بدن و قلب رسوب مى كند. مواد “رنگ بر” و مواد نگهدارنده افزوده شده به روغن نباتي، داراى تركيبات شيميايى مضر و خطرناكى هستند. روغن هاى مايع نيز تفاوت چندانى با روغن نباتى ندارند و على رغم تبليغات كارخانه هاى سازنده آن و برخى پزشكان، درعمل شاهد هستيم كه مصرف روغن مايع، سبب افزايش كلسترول و ترى گليسيريد مى شود. مصرف كره گياهى و مارگارين نيز در رسوب كلسترول در عروق و بيمارى هاى “ايسكميك” قلب ( بيمارى هايى كه قلب در آن حالت كم خون است اما هنوز كاملا از كار نيافتده)، نقش موثرى دارد و از عوامل بروز سكته قلبى است.

روغن حيواني براي سلامت مضر نيست

براساس آخرين يافته‌هاي علمي بايد 30 درصد انرژي روزانه از طريق چربي و روغن‌ها تامين شود اما بايد مشخص شود که از چه چربي استفاده مي‌شود تا زيان‌آور نباشد.

توصيه مي‌شود که از اين 30 درصد روغن مصرفي، 10 درصد چربي اشباع، 10 درصد روغن زيتون و 10 درصد از روغن‌هاي مايع گياهي آفتابگردان، هسته انگور يا سويا باشد.

با بيان اينکه روغن‌هاي حيواني جزو روغن‌هاي چربي اشباع است، توصيه مي‌شود تا براي سرخ کردن غذا از روغن‌هاي حیوانی استفاده شود و استفاده از روغن حيواني در سرخ کردن مواد غذايي مشکلي ايجاد نمي‌کند.

منظور از 10 درصد چربي اشباع 30 گرم چربي در روز است بنابراين افرادي که از چربي حيواني استفاده مي‌کنند بايد دقت داشته باشند که مصرف روزانه آن‌ها از اين 10 درصد بيشتر نشود. با رعايت اين اصل، مصرف اين نوع چربي براي بدن هيچ گونه ضرر و زياني نخواهد داشت.

روغن حيواني و کلسترول

در حالي که تاثيرات منفي اسيد هاي چرب ترانس به خصوص در روغن هاي گياهي هيدروژنه شده بر افزايش احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي به اثبات رسيده است، وليکن تاثير اسيدهاي چرب ترانس با منبع حيواني بر بيماري قلبي به خصوص در ميان جامعه ي زنان هنوز به اثبات نرسيده و مشخص نشده است.

در اين مطالعه که اخيرا انجام شده است به بررسي تاثير کره غني شده با روغن حيواني (که ايزومر غالب آن vaccenic اسيد مي باشد) بر غلظت ليپيدهاي پلاسما در ميان زنان سالم پرداخته شده است.

در اين بررسي که به صورت دوسوکور، تصادفي و متقاطع انجام شد 61 زن سالم بين سنين 19-70 سال انتخاب شدند و به دو گروه کنترل و آزمايش تقسيم شدند و به مدت 4 هفته هر دو گروه رژيم هايي با کالري يکسان دريافت کردند.

ميزان اسيدهاي چرب ترانس دريافتي در گروه آزمايش7/3 گرم در روز يعني 5/1 % از کل انرژي دريافتي و در گروه کنترل 9/0گرم يعني 3/0 درصد از کل انرژي روزانه بود.

در نهايت مشاهده شد که هيچ ارتباط معني داري بين رژيم هاي حاوي اسيد چرب ترانس با منبع حيواني و ميزان کلسترول تام سرم، LDL کلسترول، آپوليپوپروتئين Bو غلظت تري گليسيريد در مقايسه با گروه کنترل وجود نداشت. وليکن تنها ارتباط کوچک آماري معناداري بين دريافت اين اسيدهاي چرب و کاهش جزئي غلظت HDL پلاسما در ميان زنان که BMI بالاي 25 داشتند مشاهده شد اما در ميان زنان با BMI پايين تر از 25 تغييري ملاحظه نگرديد.

نکته عملي: نتايج پيشنهاد مي کنند که دريافت اسيد هاي چرب ترانس با منبع حيواني به ميزان1 درصد از کل انرژي روزانه هيچگونه تاثيري برLDLکلسترول نخواهد داشت، اما از آنجا که در زنان با اضافه وزن سبب کاهش HDL خواهد شد اين گروه نبايد در مصرف اين ماده غذايي افراط کنند.

به اعتقاد کارشناسان صنايع غذايي ،علاوه بر نبود کلسترول، خواصي که روغن حيواني دارد کاملاً طبيعي و سرشار از انرژي‌هاي نهفته اي است که بدن به آن نيازمند است لذا مصرف آن در فصول مختلف بويژه به عنوان چاشني در کنار برخي محصولات ديگر مانند عسل بر روي بافت بدن انسان تاثير گذار خواهد بود.

منبع:nikeh.biz

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها