پنج شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۱
خانهتغذیه و تناسب انداممیزان ورزش مورد نیاز برای پیشگیری از مرگ

میزان ورزش مورد نیاز برای پیشگیری از مرگ

محققان نروژی ردیاب فعالیت جدیدی را ایجاد کرده اند که با استفاده از اطلاعات مربوط به ضربان قلب، میزان ورزش موردنیاز فرد بری کاهش ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی-عروقی را مشخص می کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، ضربان قلب صحیح ترین و تنها بازتاب واکنش بدن به فعالیت است. در این مطالعه علم فراسوی PAI (اطلاعات فعالیت شخصی) که اولین ردیاب فعالیت با استفاده از ضربان قلب است و به افراد برای رسیدن به سلامت مطلوب کمک می کند، توضیح داده می شود.
دکتر جاواید نومن، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه علوم و تکنولوژی نروژ، در این باره می گوید: «فواید ورزش منظم برای سلامت به خوبی به اثبات رسیده اما افراد نمی دانند چقدر ورزش برای پیشگیری از بیماری قلبی-عروقی و مرگ زودهنگام نیاز است.»
به گفته وی، ممکن است افراد به قدر کافی تحرک نداشته باشند چراکه اطلاعات شخصی شده و معناداری در مورد میزان فعالیت فیزیکی موردنیاز و شدت آن در اختیار ندارند.
PAI داده های مربوط به ضربان قلب ناشی از هر نوع فعالیت فیزیکی (پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری) و اطلاعات شخصی (سن، جنسیت، میزان استراحت و حداکثر میزان ضربان قلب) را به یک عدد ساده تبدیل می کند.
طبق این اندازه گیری، زنان و مردان با میزان PAI بالای ۱۰۰، به ترتیب با کاهش ۱۷ درصدی و ۲۳ درصدی ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی-عروقی در مقایسه با گروه بدون تحرک روبرو هستند.

منبع: سلامت نیوز

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها