چهارشنبه, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱
خانهتغذیه و تناسب اندامکاهش درد با تمرین مچ دست

کاهش درد با تمرین مچ دست

هنگامی‌ که به علت خشکی و تورم یا درد دست، انجام دادن وظایف روزانه بسیار دشوار می‌شود، ورزش کردن می‌تواند عملکرد دست را بهبود دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، قبل از شروع به ورزش کردن باید به گرم کردن کف دست ، انگشتان و مچ دست بپردازید و به آن اولویت دهید. این کار کمک می‌کند انجام دادن حرکت بهتر شود و از درد و کوفتگی آن کاسته شود.دست درد و علت آن:در اغلب موارد علت درد دست، آرتریت است زیرا قسمت غضروفی مفصل دچار فرسایش می‌شود، این امر باعث التهاب مایع سینوویال (که برای محافظت و نرمی مفصل تولید می‌کند) می‌شود.

درد می‌تواند شدیدتر شود، به‌ویژه اگر به‌طور مکرر کاری مانند تایپ با صفحه‌ کلید رایانه و … انجام می دهید.احتمالا با کم شدن قدرت دستان، انجام دادن کارهای روزمره نیز سخت می شود .درمان درد:برای درمان ورم مفاصل دست، دارو هایی مانند مسکن‌های خوراکی موجود است. بهترین راه برای جلوگیری از درد ورزش دادن دست هاست.

در این مطلب به نقل از سایت ام اس ان به چند نوع ورزش اشاره‌شده است:

دست را مشت کنید

این تمرین را می‌توان در هرجایی و هر وقت که احساس سفت شدن در دست می کنید انجام دهید. دستتان را به جلو نگه‌ دارید و آرام‌آرام مشت کنید درحالی‌که شست بیرون دست قرار دارد. دست را محکم فشار ندهید و این حرکت را 10 بار تکرار کنید و سپس بادست دیگر انجام دهید.

تا کردن انگشتان

دستتان را صاف نگه‌دارید. شستتان را خم‌کنید و برای چند ثانیه نگه‌دارید، سپس آن را صاف کنید. انگشت اشاره را به‌طرف کف دست خم‌کنید و مجدد به حالت قبل بر گردانید. این حرکت را روی تمامی انگشتان تکرار کنید . سپس این حرکت را روی دست دیگر نیز انجام دهید.

خم کردن شست

دست را صاف نگه‌دارید وانگشت شست را به‌طرف کف دست و به سمت انگشت کوچک بکشید و به مدت چند ثانیه نگه‌دارید ، سپس انگشت را به حالت قبل برگردانید. این حرکت را ده بارو برای هر دودست انجام دهید.

حالت O ایجاد کنید

انگشتان را به سمت داخل خم کنید تا شکل O (لاتین) ایجاد شود. این حالت را برای چند ثانیه نگه‌دارید و مجدد انگشتان را صاف کنید. هرگاه که احساس سفتی یا درد در دست کردید، این حرکت را چند بار انجام دهید.

 بلند کردن انگشت

کف دست را صاف روی میز قرار دهید سپس آرام ‌آرام شست را از سطح میز جدا کنید و برای چند ثانیه نگه‌دارید. این حرکت را برای هر انگشت در هر دو دست انجام دهید.

 کشش مچ

دست راست را درحالی‌ که انگشتان دست به سمت پایین قرار دارد به جلو نگه‌دارید. با کمک دست چپ همان طور که در عکس نشان داده شده است، روی دست راست فشار بیاورید تا این‌که احساس کشیدگی در مچ و دست کنید. این حالت را به مدت چند ثانیه حفظ و 10 بار تکرار کنید. این حرکت را برای دست چپ نیز انجام دهید.

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها