سلامتیسلامتی پوستسلامتی مونکات سلامتی

نقش تغذیه در خشکی لب

یکی از شایع ترین مسائلی که مخصوصا کودکان و سالمندان دچار آن هستند، خشکی پوست صورت و به خصوص خشکی لب هاست.
موبنا – اگرچه این مشکل معمولا در زمستان به دلیل سردی هوا شایع تر است اما تعداد افرادی که تابستان نیز با این مساله دست و پنجه نرم می کنند، کم نیست.

نقش تغذیه در خشکی لب

بسیاری از املاح و ویتامین ها در سلامت پوست نقش دارند و کمبود آنها در بدن باعث خشکی لب می شود. حتما باید این کودک از نظر تغذیه بررسی شود. از جمله این ویتامین ها می توان به ویتامین های A،C،E،B2وB6 اشاره کرد. آهن و روی هم جزو املاح ضروری هستند.
آهن در منابع غذایی حیوانی مثل انواع گوشت ها وجود دارد. حبوبات از جمله عدس و لوبیا هم منابع گیاهی آهن هستند که اگر با ویتامین C مصرف شوند، جذب خوبی دارند. روی در مغزها مثل بادام و پسته و البته در گوشت وجود دارد. برخی سبزیجات هم حاوی روی هستند.
ویتامین A پیش ساز بتاکاروتن است که در میوه و سبزیجات زردرنگ مثل کدو حلوایی، انبه و هویج، جگر و تخم مرغ و سبزیجات برگ سبز موجود است.
B6 در منابع گیاهی مثل برنج و در منابع حیوانی مثلا گوشت مرغ وجود دارد.
B2 در جگر و تخم مرغ و بروکلی یافت می شود. ویتامین E و C نیز در کلاژن سازی و بهبود وضعیت پوست و جلوگیری از تخریب و تحلیل پوست نقش دارند و جلوی روند پیری زودرس پوست را می گیرند. ویتامین E به وفور در روغن زیتون، جوانه گندم و روغن آفتابگردان موجود است. ویتامین C نیز پیش ساز کلاژن سازی است و در سبزیجات برگ سبز و مرکبات وجود دارد. فراموش نکنید برای حفظ سلامت پوست لب به اسید های چرب ضروری نیز نیاز دارید. ثابت شده حذف چربی از رژیم غذایی باعث خشکی لب می شود.

منبع: tnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *