پنج شنبه, آذر ۱۷, ۱۴۰۱
خانهسلامتیجنسیوقتی پزشک نمی تواند زن باکره را تشخیص دهد!

وقتی پزشک نمی تواند زن باکره را تشخیص دهد!

تشخیص زن باکره در مواردی غیرممکن می شود و بارداری در دوران عادت ماهیانه ممکن ، پزشکان از رازهایی می گویند که باورها را نسبت به بدن خانم ها تغییر می دهد.

زن باکره و رازهای پنهان در بدن خانم ها

در تمام رشته ها و بخش های پزشکی راز و رمزهایی پنهان است که به دلیل ناشناخته بودنشان باورهای نادرستی را ایجاد کرده اند . به عنوان مثال باورهایی در مورد بدن خانم ها که بعد از ازدواج سوالات بسیاری در مورد ان پیش می آید .در حیطه هایی که تحقیقات درمورد مشکلات پزشکی خانم ها با کمبود روبه رو است، مسئله فقط جنسیت گرایی نیست. نوسانات هورمون های زنانه بسیار پیچیده و می تواند یافته ها را دچار مشکل کند. ولی در سال های اخیر، توجه بیشتر به خانم ها معطوف شده است. با این حال هنوز اطلاعات نادرست زیادی بین عموم در جریان است.

باورهای نادرست در مورد بدن زنان باکره و همسردار

باور نادرست یک:دکتر می تواند تشخیص دهد که زنی باکره است یا خیر.

تحقیقات متعددی نشان داده است که حتی نزدیک نمایی ده برابر هم پزشکان نمی توانند دختران باکره را از آنهایی که فعالیت جنسی دارند تشخیص دهند. فقط به سادگی چک کردن سوراخی در پرده نیست، چون همیشه سوراخی روی پرده وجود دارد. دکتر راشل وریمن از دانشگاه ایندیانا می گوید، «بعضی تصور می کنند پرده بکارت (تا زمانیکه باکرگی از دست برود) روی واژن را می پوشاند، ولی این درست نیست.» او می گوید در موارد نادر وقتی پرده به طور کل روی واژن را بپوشاند، خون عادت ماهیانهداخل رحم می ماند و مشکلات پزشکی متعددی ایجاد می کند.

باور نادرست 2: زنان طی عادت ماهیانه نمی توانند باردار شوند. 

با اینکه احتمال بروز چنین اتفاقی کمتر است ولی وقتی صحبت به باردار شدن می رسد هیچ چیز غیرممکن نیست. اسپرم وقتی وارد بدن زن می شود می تواند تا یک هفته برای پیدا کردن تخمک صبر کند. تخمک گذاری خیلی زود بعد از عادت ماهانه یا حتی حین آن شروع می شود و این مسأله به اسپرم منتظر شانس می دهد. روش کنترل بارداری زمانبندی چندان خوب کار نمی کند و همین باعث می شود زوج هایی که از این روش استفاده می کنند، بچه دار شوند.

باور نادرست 3:مردها و زن ها به یک میزان خواب نیاز دارند.

در یک تحقیق که در سال 2008 توسط ادوارد سوارز در دانشگاه دوک انجام گرفت، مشخص شد کم خوابی نه تنها ناراحتی روانی بیشتری برای زن ها ایجاد می کند، بلکه سطح انسولین و التهاب را هم بالا می برد که از جمله عوامل به خطر افتادن سلامتی است. در تحقیقی که در سال 2007 روی بیش از 6000 شرکت کننده انجام گرفت مشخص شد که زنانی که 5 ساعت یا کمتر در شب می خوابند تا دوبرابر بیشتر از کسانیکه هفت ساعت یا بیشتر می خوابند، دجار فشارخون بالا می شوند. ولی بین مردها چنین رابطه ای دیده نشد. زیباهای خفته بهتر است با ساعت بدن خود بیدار شوند.

باور نادرست 4: یائسگی میل جنسی را دچار افت ناگهانی می کند.

تغییر لزوماً چیزی نیست که داخل اتاق خواب اتفاق می افتد. یک تحقیق جامع بر روی عادت های جنسی در امریکا که توسط ادوارد لاومن و همکارنش در سال 1994 انجام گرفت مشخص کرد که تقریباً نیمی از زنان در ده پنجاه سالگی خود چندین مرتبه در ماه رابطه جنسی دارند. بااینکه گُرگرفتگی و سایر ناراحتی های مربوط به علائم یائسگی باعث می شود زنان برای مدتی موقت سرحال نباشند، ولی هیچ رابطه مستقیمی بین یائسگی و میل جنسی وجود ندارد. بنابراین اگر می خواهید وارد یائسگیشوید، هیچ دلیلی ندارد که با رابطه جنسی خداحافظی کنید.
باور نادرست 5: آنتی بیوتیک داروهای ضدبارداری را نامطمئن می کند. 

حتی بسیاری از پزشک ها هم همین عقیده را دارند. داروهای ضدبارداری خودشان یک درصد احتمال خطا دارند. و این میزان خطا وقتی با اکثر داروهای آنتی بیوتیک هم مصرف شود، بی تغییر می ماند.

یک استثنا در این زمینه داروی ریفامپین است که آنتی بیتیکی است که برای بیماری سل تجویز می شود. ریفامپین سطح هورمون های محافظ بارداری که با قرص های ضدبارداری تحریک می شود را کاهش می دهد ولی اینکه این تاثیر به اندازه ای بالا است که موجب خطر بارداری شود یا خیر هنور مشخص نیست.

منبع: نمناک

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها