پرهیزاتسلامتینکات سلامتی

فاجعه ای که با پوشیدن کفش پاشنه بلند رخ میدهد!

عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند برای زنان

درست است که پوشیدن یک جفت کفش پاشنه بلند در بسیاری موارد جذابیت پوشش شما را افزایش می دهد اما تکرار این کار و استفاده مداوم از کفش های پاشنه دار می تواند سلامتی شما را نابود کند پس در انتخاب کفشی مناسب برای قلب دومتان که رابطه ای نزدیک با مفاصل و زانو دارد بیشتر دقت کنید.

رابطه کفش پاشنه بلند با مشکلات زانو و مفاصل در خانم ها

کفش ها میتوانند مقدار فشار خطرناکی روی مفاصل زانو گذاشته و به غضروفی که به عنوان فنر طبیعی بدن عمل می کند آسیب وارد کرده و خطر ابتلا به آرتروز را افزایش دهد.

برخی زنان ممکن است حتی به جراحی تعویض مفصل زانو نیاز پیدا کنند.

این تحقیق که توسط تیم دانشگاه استنفورد انجام شد، زانوی زنان سالم را که با سرعت نرمالی (با کفش تخت، کفش با پاشنه 1.5 اینچی، کفش با پاشنه 3.5 اینچی) راه میرفتند اسکن کرد.

محققان دریافتند که وقتی زنان کفش های پاشنه بلند می پوشند،زانوی آنها به خاطر وضعیت مفاصل در حالتی خمیده و نامناسب قرار میگیرد، اگرچه مفاصل صدمه دیده می توانند خطر بروز آرتروز را افزایش دهند.

زنان به طور متوسط در یک سال 136.52 یورو برای پنج جفت کفش هزینه کرده اند.

در بررسی اخیر از 1200 زن، 93 درصد از آنها گفتند که با پوشیدن کفش پاشنه بلند احساس جذابیت و زنانگی بیشتر کردند، 88 درصد گفتند خودشان را شیک تر در نظر گرفته اند، و 77 درصد هم گفتند که کفش پاشنه دار باعث می شود احساس لاغرتر بودن کنند.

تیم آلاردیس (متخصص فیزیوتراپی) می گوید در کلینیک اش اغلب با بیمارانی مواجه می شود که به دلیل پوشیدن کفش پاشنه دار درگیر مشکلات وضعیتی یا بدتر شدن آن هستند.

او توضیح می دهد که به دلیل زوایه عجیبی که پاشنه پا در کفش های پاشنه بلند دارد، فشار روی زانو 25 درصد بیشتر شده و فشار قابل توجهی هم روی کاسه زانو وارد می شود، حتی وقتی که در حالت ایستاده هستید.

آلاردیس هشدار می دهد که انتخاب کفش های نامناسب میتواند به مشکلات کمردرد، مفصل ران و گردن منجر شود.

او اضافه می کند: که ایستادن و راه رفتن با کفش های پاشنه بلند، اسکلت و تراز سالم بدن را به هم ریخته و ماهیچه ها و مفاصل کل بدن مجبور به حفظ مرکز ثقل خود و نگه داشتن درست بدن می شوند.

فشردن پا در یک جای محدود و تنگ، به اضافه فشار روی پاشنه، میتواند باعث بروز بیماری های انگشت چکشی ، تورم در مفاصل انگشت پا یا فشردن انگشت شست شود.

کسانی که به طور دائم کفش های پاشنه 3 اینچی می پوشند ممکن است وقتی به خود آیند که از التهاب تاندون و آسیب به تاندون آشیل رنج ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *