عطارباشی و طب سنتینکته های عطارباشی

بادکش درمانی و اثرات مفید آن بر بدن

خیلی از افراد معتقدند با بادکش درمانی بسیاری از بیماری ها قابل درمان است، بادکش درمانی یکی از روش های طب سنتی می باشد که در آن لیوان بر روی پوست قرار می گیرد و سپس عمل مکش را به وجود می آورند، لازم به ذکر است جنس لیوان ها می تواند شیشه ای ، سفالی و سایر جنس ها باشد. این روش در طب سنتی چین باستان و مصر استفاده های زیادی داشته است، در ادامه مطلب به طور کامل به فواید و آنچه که باید درباره بادکش درمانی بدانید،خواهیم پرداخت. با عطارباشی همراه باشید.

اما جامعه پزشکی غرب نسبت به این طب مکمل و ادعاهای طرفداران آن خوشبین نیستند. انجمن سرطان امریکا می گوید که هیچ شواهد علمی مبتنی بر درمان سرطان و هیچ بیماری دیگری توسط بادکش درمانی وجود ندارد و بیشتر ادعا های موجود در حد نقل قول است نه بر اساس تحقیقات علمی!

اما نتایج یک تحیقی در سال ۲۰۱۲ که در مجله PLoS ONE منتشر شد حاکی از این است که بادکش درمانی اثری بیش از یک دارونما دارد. محققان چینی و استرالیایی بر روی ۱۳۵ تحقیق صورت گرفته از سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۰ مطالعاتی انجام دادند. نتیجه گیری آن ها این بود که این روش درمانی ممکن است در کنار درمان های دیگر از جمله طب سوزنی و برخی داروها در درمان برخی بیماری ها مانند هرپس زوستر (زونا)، آکنه، فلج صورت و اسپوندیلوز گردن (آرتروز گردن) موثر باشد. اما با این حال این نتایج قطعی و دقیق نیست و محققان معتقدند که هنوز نیاز به انجام آزمایشات دقیق تری برای اثبات این ادعا وجود دارد.

انواع مختلفی از بادکش درمانی وجود دارد

بادکش همراه با حجامت

در هر دو نوع بادکش چیزی مانند پنبه یا کاغذ را آتش زده و درداخل لیوان قرار داده و در همان حال به صورتی که پوست نسوزد روی پوست قرار می دهند. به علت ایجاد خلا آتش به سرعت خاموش می شود و پوست به درون لیوان کشیده شده و قرمز می شود. لیوان ۵ الی ۱۰ دقیقه روی پوست باقی می ماند. بادکش درمانی مدرن توسط یک پمپ پلاستیکی انجام می شود و می تواند روی پوست حرکت کند و چیزی شبیه ماساژ درمانی نیز می باشد.

فواید بادکش درمانی

انجمن حجامت بریتانیا می گوید که این روش می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کن. هر چند که این روش توسط بسیاری از پزشکان مورد استقبال قرار نگرفته اما روشی بسیار کارآمدد برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله:

 اختلالات خونی مانند کم خونی و هموفیلی
بیماری های روماتیسمی مانند آرتریت و فیبرومیالژیا
اختلالات باروری و بیماریهای زنان
مشکلات پوستی مانند اگزما و آکنه
فشار خون بالا (فشار خون بالا)
میگرن
اضطراب و افسردگی
سرفه های ناشی از آلرژی و آسم
واریس 
می شود.

منبع: گیاه یاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *