تغذیه و تناسب انداملاغری و کاهش وزننکته های تغذیه ای

۶ نکته در خصوص خواب و از کاهش وزن

تحقیقات نشان می دهند که بدخوابی یا یک شب خواب همراه کابوس می تواند باعث افزایش وزن شما شود.

خبر بد، یک شب با خواب بد نه تنها شما را بدخلق تر می کند که می تواند سبب چاق شدن و افزایش وزن شما هم باشد. تحقیقات نشان می دهند که کم خوابیدن می تواند باعث شود سطح هورمون استرس و کورتیزول در شما بیشتر شده و در ادامه این ها روی میکروب های داخل روده تاثیر منفی بگذارند و باعث کاهش سوخت و ساز بدن شوند. آیا می خواهید جلو این اتفاق را بگیرید؟ با هفت گنج همراه باشید تا نکات قبل از خواب مربوط به از دست دادن وزن را به شما بگوییم.

قبل از خواب ورزش کنید

بهترین زمان ورزش بعد از کار کردن است. بعد از سر کار خود یک راست به سراغ تردمیل رفته و شروع کنید. محققان تغذیهمعتقدند که ورزش کردن تا ۱۶ ساعت متابولیسم بدن شما را افزایش می دهد. حتی اگر عضو باشگاه نباشید می توانید در خانه ورزش کنید. به این ترتیب خواب عمیق تری داشته و راحت تر از خواب برمی خیزید.

کازئین و از دست دادن وزن

کازئین یک پروتئین است که به صورت طبیعی می تواند از هضم آهسته ی مواد معدنی در معده که شامل ۲۰ درصد آب پنیر و ۸۰ درصد کازئین است به دست آید. این پروتئین را به صورت پودر پروتئین هم می توانید مصرف کنید. کازئین در ساخت عضلات و افزایش سوخت و ساز بدن در جهت عضله سازی موثر است.

دوش آب سرد

دوش آب سرد می تواند یکی از راه های مناسب برای کاهش وزن باشد. دوش آب سرد سوخت و ساز بدن را افزایش داده و در چربی سوزی بسیار موثر است. گفته می شود که دوش آب سرد چربی قهوه ای را به کار انداخته و با شروع سوخت و ساز آن به سوختن چربی سفید هم کمک کند. به علاوه چربی قهوه ای اگر در بدن تجمع کند جلوی نمای عضله های شانه و کتف را می گیرد.

چای سبز و از دست دادن وزن

چای سبز به علت وجود حجم بالایی از فلانوئید ها در خود می تواند متابولیسم بدن را شدت دهد. اگر چای سبز بنوشید تا ۳.۵ درصد کالری بیشتری می سوزانید. همچنین میزان کافئین این چایی زیاد نیست و خللی در خواب شما ایجاد نمی کند. در نتیجه می توانید قبل از خواب چایی سبز بنوشید.

دما را کمی پایین بیاورید

می توانید هم لاغر شوید هم پول قبض گاز را کم کنید. محققان معتقدند در شب هنگامی که سردتان شود بدن شما کالری بیشتری می سوزاند تا دمای بدن را حفظ کند. به این ترتیب با کمی سرما و کاهش درجه ی دمای خانه می توانید کالری بیشتری بسوزانید و لاغر شوید

چرت بزنید و در از دست دادن وزن تان موفق شوید

با چرت زدن می توانید وزن تان را کم کنید. چگونه؟ محققان معتقدند چرت زدن در طول روز می تواند سطح گرلین و لپتین را در بدن شما کاهش داده و در کنترل اشتهای تان موثر باشند. به این ترتیب شما میل کمتری به پرخوری دارید و لاغر می مانید.

منبع: 7 گنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *