چهارشنبه, مهر ۲۸, ۱۴۰۰
خانهعطارباشی و طب سنتیداروهای گیاهیمصرف لیمو عمانی طبخ شده ممنوع

مصرف لیمو عمانی طبخ شده ممنوع

لیمو عمانی از طعم دهنده‌های طبیعی است که در تهیه‌ی برخی از غذاها به خصوص در خورش‌های ایرانی مانند قرمه سبزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه لیمو عمانی خواص مختلفی دارد و مصرفش مفید است اما خوردن آن پس از استفاده در طبخ غذا مضر است و توصیه نمیشود. در ادامه به همراه متخصص طب سنتی به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. با عطارباشی همراه باشید.

حمزه سام دلیری، متخصص طب سنتی با اشاره به فواید لیمو عمانی تصریح کرد: لیمو عمانی در واقع به عنوان طعم‌دهنده‌ طبیعی و مصلح به غذاها به مخصوص خورشها افزوده می‌شود تا به هضم غذا و جذب بهتر مواد مغذی در بدن کمک کند، اما این ماده همانند اسفنج عمل‌ کرده و مواد زائد و مضر غذای در حال طبخ را به خود جذب می‌کند.

مقاله مرتبط :   دانستنی های درباره مصرف لیمو عمانی

وی افزود: لیمو عمانی طبخ شده بیشترین موادی که جذب می‌کند چرب‌ها و اسیدهای چرب هستند، به همین علت توصیه می‌کنیم از مصرف لیمو عمانی داخل خورش ها و برخی غذاها به‌ خصوص غذاهای چرب همانند قرمه‌سبزی، قیمه و آبگوشت توسط گروه‌هایی که مبتلا به چاقی و چربی خون هستند پرهیز شود؛ چراکه مصرف این لیمو عمانی‌ها باعث افزایش چربی خون و بیماری هایی از این دست خواهد شد.

این متخصص طب سنتی درباره نحوه‌ استفاده از این طعم‌دهنده یادآور شد: توصیه‌ می‌شود این ماده در مراحل پایانی طبخ به غذا افزوده شود، چراکه با این کار اثرگذاری بهتری خواهد داشت و نکته دیگر آنکه به هیچ وجه به صورت پودر استفاده نشود، چراکه در این صورت تاثیرهای گفته شده را نخواهد داشت.

مقاله مرتبط :   دانستنی های درباره مصرف لیمو عمانی

منبع: پارسی طب

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها