چهارشنبه, مهر ۲۸, ۱۴۰۰
خانهعطارباشی و طب سنتیداروهای گیاهیپیشگیری از سرماخوردگی در بهار با طب سنتی

پیشگیری از سرماخوردگی در بهار با طب سنتی

فصل بهار شروع سال جدید است و زیبایی‌های فراوانی دارد. بهار زندگی دوباره‌ای به طبیعت زمین می‌بخشد و سرزندگی را بازمی‌گرداند. اما فصل بهار تنها با زیبایی و شادابی همراه نیست، احتمال ابتلا به برخی از بیماری‌ها و عارضه‌ها نیز در این فصل افزایش پیدا می‌کنند. سرماخوردگی، حساسیت و عفونت تنفسی برخی از این موارد هستند که باید مراقبشان باشید. در ادامه قصد داریم به چند نسخه‌ی طبیعی که به پیشگیری از این بیماری‌ها در فصل بهار کمک می‌کنند بپردازیم. لطفا با عطارباشی همراه باشید.

فصل بهار

نوشیدن آب ولرم

نوشیدن آب ولرم در کاهش التهاب گلو و مبارزه با سرماخوردگی، سرفه و گلو درد مفید بوده و شست و شو دهنده عفونت‌ها نیز است.

بخور با زنجبیل

۲ قاشق چای خوری زنجبیل پودر شده را در کاسه بزرگ آب داغ ریخته و بخور آن را استنشاق کنید.

قهوه زنجبیل

اگر کودک شما بیش از ۱۰ ماه سن دارد، این روش براى پیشگیرى از سرماخوردگى بسیار موثر است، یک تکه ٢ سانتى مترى زنجبیل خشک و مقدار بسیار اندکى فلفل را به آب جوش اضافه کرده و اجازه بدهید آب به مدت ۴ – ۵ دقیقه بجوشد و پس از آن ۶ – ۷ برگ ریحان را به آن بیفزایید و تا زمانی که برگ ریحان‌ها حالت پژمردگی پیدا کند، صبر کنید.

براى طعم بهتر شیرین کننده طبیعى به آن بیفزایید، سپس ۲ قاشق چای خوری از این معجون را هر چهار ساعت به کودک بدهید.

مقاله مرتبط :   ۷ راهکار درمان گرفتگی راههای تنفسی ناشی از سرماخوردگی

بزرگسالان می‌توانند پودر قهوه به این مخلوط اضافه کرده که به همین دلیل نام آن را قهوه زنجبیل گذاشته اند، این معجون شگفت انگیز را نوشیده و خود را در برابر سرماخوردگى واکسینه کنید.

عسل و آب لیمو

 کافى است یک و نیم قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را به یک فنجان آب ولرم اضافه کرده و به خوبى آن را هم زده و در فواصل منظم به کودک خود بدهید. بهتر است این معجون را به کودکان زیر یک سال داده نشود.

مقاله مرتبط :   توصیه هایی مهم که هنگام بیماری باید انجام دهید!

عسل و دارچین

مقدارى پودر دارچین را به یک قاشق عسل و اضافه و خوب ترکیب کرده و آن را به فرزند خود بدهید، برخى این ترکیب را در آب گرم حل کرده و آن را مى نوشند، افزون بر این مى توانید در رزیم غذایی روزانه دارچین را به دلیل خواص ضدسرماخوردگى بگنجانید.

زردچوبه و شیر

زردچوبه از زمان‌های قدیم به عنوان درمان بسیاری از عفونت‌ها استفاده مى شده، کافى است یک و یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه را به ۲ لیوان شیر در حال جوش اضافه کرده و بگذارید خنک شود، این معجون را در یخچال نگهدارى و قبل از خواب  به کودک خود بدهید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها