پنج شنبه, بهمن ۶, ۱۴۰۱
خانهتغذیه و تناسب اندامچاقی و افزایش وزنخطر مرگ در کمین طرفداران رژیم غذایی یویو

خطر مرگ در کمین طرفداران رژیم غذایی یویو

خطر مرگ در کمین طرفداران رژیم غذایی یویو

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که پیامدهای مخرب و منفی رژیم غذایی یویو می‌تواند شدیدتر از تصورات پیشین باشد. محققان مرکز تحقیقات قلب و عروق در مرکز پزشکی NYU Langone در این مطالعه متوجه شده‌اند که رژیم غذایی یویو، خطر مرگ را در میان افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی افزایش می‌دهد. گزارشی از این مطالعه در New England Journal of Medicine منتشر شده است.

 

به‌گفته محققان، نوسانات وزنی شدید به‌مدت تقریبا ۵ سال در میان افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، خطر مواجه شدن آنان با حملات قلبی، سکته مغزی و مرگ را بیشتر می‌کند.

 

علاوه بر این، محققان توانسته‌اند نوعی ارتباط بین تغییرات در وزن بدن و افزایش خطر ابتلا به بیماری دیابت را هم کشف کنند. این ارتباط حتی بعد از در نظر گرفتن وزن بدن بیماران و عوامل خطر مرتبط با بیماری‌های قلبی همچنان پابرجا باقی مانده است.

 

دکتر بانگلور (مسئول این مطالعه) می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهند که باید نسبت به نوسانات وزنی در این گروه از بیماران قلبی حساس‌تر باشیم. علاوه بر این، ما باید مردم را ترغیب کنیم به این‌که وزن‌شان را با روش‌های استاندارد کاهش بدهند و حفظ وزن استاندارد را جدی بگیرند».

 

منبع: سلامتیسم

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها