چهارشنبه, مهر ۲۸, ۱۴۰۰
خانهتغذیه و تناسب اندامبرای چربی سوزی یا عضله سازی به این موادغذایی نیاز دارید

برای چربی سوزی یا عضله سازی به این موادغذایی نیاز دارید

اولین توصیه ای که از هر پزشک یا شخصی که درباره سلامت دانشی دارد می شنوید این است که سبزیجات مصرف کنید.

چه باور کنید چه خیر مصرف سبزیجات فقط برای کاهش وزن نیست بلکه به قسمتی از برنامه غذایی مربوط می شود که نادیده گرفته شده است و آن هم ریز مغذی است.

شاید الان با خود بگویید ریز مغذی دیگر چیست؟ من درشت مغذی ها را هم کامل دریافت نمی کنم! اما نگران نباشید ریز مغذی عبارتی است که در بر گیرنده ویتامین ها و مواد معدنی است.

به عبارت دیگر شامل تمام چیزهای خوبی می شود که در غذاهای کامل و طبیعی پیدا می کنید و بدنتان را به طرق مختلفی سوخت رسانی می کنند. مانند این موارد: انرژی، وضوح ذهنی، متابولیسم سالم، تقویت خلق و خو، تغذیه عضلات، بهبود گرفتگی، کمک به گوارش، حمایت از سیستم ایمنی بدن و خیلی چیزهای دیگر. ریز مغذی ها برای رشد، پیشگیری از بیماری ها و سلامت بدن ضروری هستند.

متاسفانه امروزه افراد رو به برنامه های غذایی می آورند که بسیاری از غذاهای کامل در آن حذف می شوند بنابراین ریز مغذی های مورد نیازشان را دریافت نمی کنند.

مقاله مرتبط :   عضله سازی با رژیم گیاهی

گام اول برای پیشگیری از چنین اتفاقی؟ در هر وعده خود سبزیجات را نیز اضافه کنید. وقتی چنین کاری می کنید خطر اینکه ریز مغذی های مورد نیاز را دریافت نکنید بسیار کاهش می یابد. بدن به ریز مغذی ها نیاز دارد حالا هدفتان هر چیزی که می خواهد باشد. اگر سعی دارید چربی بسوزانید و یا می خواهید عضله سازی کنید برای رسیدن به هدفتان به ریز مغذی ها نیاز دارید. هیچ دلیلی ندارد که این موارد در برنامه غذایی نباشند.

سعی کنید همیشه سبزیجات گوناگونی را تهیه کنید تا مطمئن شوید دریافت مغذی ها را به حداکثر رسانده اید. ما همیشه غذایی را می خوریم که دوست داریم بنابراین خطر اینکه آنچه واقعا نیاز داریم را از دست بدهیم بسیار بالا است. سعی کنید چیزهای جدید را امتحان کنید در کنار وعده غذایی خود رنگین کمانی از سبزیجات میل کنید. مطمئن باشید این کار حالتان را هم خوب می کند.

مقاله مرتبط :   عضله سازی با رژیم گیاهی
منبع: مجله سلامتی دکتر کرمانی

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها