پنج شنبه, شهریور ۳۰, ۱۴۰۲
خانهسلامتیعلائم خطرناک بدن که باید جدی بگیریم

علائم خطرناک بدن که باید جدی بگیریم

بدن انسان در همه طول عمر به شیوه‌ای هوشمندانه و منحصر به فرد، علائم و نشانه‌های زیرکانه و هشدار دهنده را بروز می‌دهد.
بدن ما یک مکانیسم کامل است که در آن اتفاق‌های زیادی به صورت همزمان روی می‌دهد. بدن گاه به ما نشانه‌هایی بروز می‌دهد که یعنی به کمک نیاز دارد و اگر این نشانه‌ها نادیده گرفته شوند، ممکن است به سلامتی ما لطمه می‌زند.
همیشه سعی کنید به این علائم هشدار دهنده، توجه کافی داشته باشید.اگر این نشانه‌ها را دارید، یعنی بدن شما به منیزیم و پتاسیم نیاز دارد. جهت تأمین این مواد حیاتی، به رژیم غذایی روزانه خود گوجه فرنگی، پرتقال و اسفناج اضافه کنید.
خشک شدن پوست 
خشک شدن پوست، نشانه کمبود ویتامین E در بدن است. بنابراین، در این حالت شما باید سبزی، روغن، خشکبار و ماهی بیشتری مصرف کنید.
تمایل به خوراکی‌های شیرین 
اگر ناگهان تمایل عمیقی به خوردن خوراکی‌های شیرین پیدا کردید، به این معناست که احتمالا از استرس، افسردگی یا خستگی مفرط رنج می‌برید. بدن شما نیاز به گلوکز دارد. در این حالت خود را مجبور به خوردن خوراکی‌های شیرین کنید و اگر می‌خواهید که چاق نشوید، بهتر است شکلات تلخ یا عسل مصرف کنید.
تمایل به یخ خوردن 
اگر تمایل شدیدی به یخ خوردن دارید، احتمالا از آنمی یا کمبود آهن رنج می‌برید. بهترین منبع آهن موادی همچون گوشت گاو و تخم‌مرغ است. با این حال، اگر کمبود انرژی دارید و همچنان به خوردن یخ تمایل دارید، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.
خونریزی لثه 
خونریزی ناگهانی یا مداوم لثه هنگام مسواک زدن، نشانه آشکاری از کمبود ویتامین C در بدن است. جهت حل این کمبود، این مواد را وارد رژیم غذایی خود کنید: میوه‌های خانواده مرکبات، اسفناج، فلفل دلمه‌ای سبز و قرمز، گوجه فرنگی، کلم، گل کلم و کلم بروکلی.
مو و ناخن شکننده 
اگر ناخن‌ها و مو‌های شما حالتی شکننده دارند، احتمالا بدن شما از کمبود ویتامین B رنج می‌برد. در این حالت بهتر است که شیر بیشتر مصرف کنید و قارچ را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
وجود حلقه اطراف عنبیه چشم
چنین حلقه‌هایی در افراد بالای ۵۰ سال دیده می‌شوند و این مورد مسأله‌ای طبیعی است. با این حال، اگر این حلقه‌ها در دوران جوانی پدیدار شدند، یعنی میزان کلسترول بدن شما بالا است. در این حالت حتما باید با یک پزشک مشورت کنید.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها