یکشنبه, تیر ۱۲, ۱۴۰۱

خواص قارچ دنبلان کوهی

قارچ دُنبَلان نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است که حاوی انواع پروتئین و ویتامین است. همچنین تأثیر چشمگیری در کاهش قندخون برای افراد دیابتی دارد.

قارچ دنبلان از نظر تغذیه‎ای دارای بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامین است. در قارچ دنبلان هیچ نوع دستکاری ژنتیکی توسط انسان انجام نشده و کود شیمیایی در آن نیز به هیچ‎وجه بکار گرفته نشده است.

این قارچ در گونه های مختلف به رنگهای قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه است ولی لذیذترین نوع آن دارای پوستهٔ سیاه رنگ است.

قارچ های دنبلان معمولاً دسته دسته در عمق ۳۰ سانتیمتری در خاک و نزدیک به ریشه های گیاهان و درختها می رویند. کاشت آنها نتیجه مفید نداده است، ولی به حالت طبیعی در بسیاری از زمین های معتدل دیده می شوند و آن ها را به وسیله سگ یا خوک پیدا می کنند.

دو نوع سیاه و سفید این قارچ گران قیمت ترین قارچ های دنبلان زیرزمینی هستند. بیش ترین میزان مصرف قارچ دنبلان در رستوران ها، صنایع غذایی، تهیهٔ انواع سس ها و روغن های معطر و نیز داروسازی است.

قارچ دنبلان به صورت همزیستی با ریشه های درختان جنگلی به وجود می آید و در سطح تجاری در آزمایشگاه ها اقدام به تولید نهال آلوده به میسلیوم های قارچ دنبلان می کنند و بعد کشت درختان را در زمین انجام می دهند.

اندازه قارچ دنبلان از یک فندق تا اندازه یک پرتقال می باشد و شکلی شبیه سیب زمینی دارد. کشت وکار این قارچ ها در زمین هایی ک بکر می باشد هم موجب در آمدزایی افراد بومی می شود و هم طبیعت دچار دستخوردگی نمی شود.

قارچ دنبلان کوهی سفید در دسامبر سال ۲۰۰۹ به قیمت هر کیلو حداقل ۱۰۲۰۰ دلار امریکا بفروش رفته است

در ایران

گونه ای از نادرترین قارچ های دنبلان کوهی جهان در برخی از مراتع شهرستان طارم استان زنجان شناسایی و در دانشگاه زنجان بررسی شده است. قارچ دنبلان کوهی با گیاهان مرتعی همزیستی دارد و در سال های پر باران و فصل پاییز و نیز از اول اسفند تا نیمه اول فروردین در مراتع شهرستان طارم رشد می کند. بیش از ۱۵ نوع پروتئین در این قارچ ها شناسایی شده است.

با توجه به آغاز بارندگی های بهاره و مساعد شدن شرایط رشد دنبلان ها، جمع آوری، خریدوفروش و مصرف این قارچ ها در رویشگاه های این قارچ در کشور از رونق خاصی برخوردار شده است.

بخشی از خواص دارویی و پزشکی قارچ دنبلان بر اساس مستندات علمی و تحقیقات آزمایشگاهی و برخی دیگر در میان مردم مناطق مختلف و بر اساس تجربیات شخصی و در طول سال های متمادی به اثبات رسیده است. در طی نمونه برداری از قارچ های دنبلان در طی سال های گذشته، با مطرح کردن سوالاتی از مردم مناطق مختلف کشور، در مورد خواص این قارچ، مردم از آن به عنوان یک غذای نیروبخش و مقوی یاد کرده و تغذیه از آن در فصل بهار را برای جلوگیری از انواع بیماری ها در طول سال مؤثر میدانند.

در میان مردم آذربایجان غربی اعتقاد بر اینست که قارچ تأثیر چشمگیری در کاهش قندخون در میان مبتلایان به دیابت دارد. در شهر های مرکزی و جنوبی کشور نیز از قارچ به عنوان غذایی مقوی و دارویی در درمان بیماری های چشمی یاد می شود.

برخی از افراد محلی در استان فارس نیز مصرف قارچ را در درمان عوارض پیری مؤثر دانسته و آن را به عنوان عامل جوانی می شناسند.

بر اساس تحقیقات علمی انجام شده تاکنون تأثیرات آنتی بیوتیکی قارچ در برابر میکروب ها و عوامل بیماریزا، تأثیر آنتی اکسیدانی در برابر انواع عوامل سرطانزا و محافظت از کبد در برابر بیماری های کبدی به اثبات رسیده است.

قارچ دنبلان از نظر تغذیه‎ای دارای بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامین‎های زیادی است. در قارچ دنبلان هیچ نوع دستکاری ژنتیکی توسط انسان انجام نشده و کود شیمیایی در آن نیز به هیچ‎وجه بکار گرفته نشده است.

دنبل جزء گران ترین و لذیذترین قارچ‎های خوراکی و دارویی جهان است.

قیمت این نوع قارچ در ایران متغیر بوده و در خارج از کشور نیز خریداران بسیار خوبی دارند؛ در کشورهای فرانسه، ایتالیا و انگلیس هر کیلو ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار به فروش می‎رسد.

بیشترین مصرف دنبل علاوه بر استفاده خوراکی در تهیه روغن‎های معطر و نیز داروسازی است.

قارچ همچنین مانع سرماخوردگی شود. قارچ شامل مقدار زیادی ارگوتیونین هم هست.

ارگوتیونین یک آنتی اکسیدان قوی است که برخلاف آنتی‌اکسیدان‌های دیگر در فرایند پخت و پز ازبین نمی‌رود، بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت قارچ را بجوشانید و در سوپ بریزید بدون اینکه نگران از بین رفتن آنتی‌اکسیدان آن شوید.

بررسی ها نشان می دهند مصرف قارچ پخته و داغ می تواند عفونت های بدن را از بین ببرد و مصرف روزانه دو عدد قارچ پخته شده و داغ می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و یبوست و نفخ معده را نیز درمان کند.

قارچ دنبلان

محتوای ویتامین C زیاد

این قارچ ها سرشار از ویتامین C هستند که برای حفظ سلامت بدن مفید می باشند. بنابراین، در حفظ سلامتی و دوری از هرگونه بیماری مانند سرفه یا تب، بدن را پشتیبانی می کنند. این فواید همان فواید درمانی کامو است که دارای ویتامین C زیاد می باشد و برای سلامتی نیز مفید است.

بهبود ایمنی

مقدار ویتامین C موجود در این قارچ موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می شود. مصرف این قارچ برای کسانی که می خواهند سیستم ایمنی بهتری داشته باشند، مفید است.

جلوگیری از بیماری ها

اگر سیستم ایمنی بدن بهتر شود، بدن نیز سلامتی بهتری خواهد داشت. به همین دلیل است که مصرف قارچ دنبلان موجب جلوگیری از هرگونه عفونت باکتری یا ویروس می شود.

سرشار از پروتئین

دنبلان سیاه سرشار از پروتئین است. بنابراین، مزایای سلامتی ترافل سیاه از جمله به عنوان منبع پروتئین موجب بهتر شدن سیستم بدن می شود.

بهبود عملکرد مغز

پروتئین یک پشتیبان خوب برای تقویت عصب مغز است. همچنین برای تحریک عصب مغز در عملکرد بهتر آن نیز مفید است. این همان مزایای سلامتی شاه ماهی است که می تواند مغز را بهبود بخشد و به تفکر بهتر منجر شود.

افزایش عضله سازی

اثر یکی از این پروتئین ها در بدن تقویت ماهیچه های لاغر است. این امر منجر به اضافه شدن حجم عضله و جلوگیری از جذب بیشتر چربی می شود. بنابراین، دنبلان می تواند برای ساختن عضله و حتی پوستی خوب نیز مفید باشد.

جلوگیری از دیابت

دنبلان سیاه را می توان یک گیاه با قند کم و حتی بدون قند در نظر گرفت. بنابراین، برای کسانی که مبتلا به علائم دیابت هستند مناسب است. علاوه بر این، سطح قند خون را بهتر کنترل می کند تا بتواند به طور موثر از علائم دیابت جلوگیری کند. این همان فواید گودوچی برای دیابت است که برای کاهش سطح قند خون و جلوگیری از احتمال ابتلا به دیابت نیز موثر خواهد بود.

محتوای فیبر بالا

دنبلان سیاه همانند بسیاری از گیاهان دیگر، حاوی مقداری فیبر است. حتی می تواند به عنوان مقدار بالای فیبر طبقه بندی شود. علاوه بر این، فیبر زیاد باعث می شود تا سیستم گوارشی سالم حفظ شود.

بهبود گوارش

فیبر موجود در دنبلان سیاه باعث می شود عملکرد روده بهبود پیدا کند. بنابراین باعث تقویت دستگاه گوارش شده و منجر به هضم سریع می شود. این همان مزایای سلامتی نخود بنفش ارغوانی است که قادر به بهبود سیستم گوارش نیز خواهد بود. بنابراین، دنبلان می تواند به جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی از جمله جلوگیری از بروز اسهال و سوزش قلب کمک کند.

بهبود سوخت و ساز

هضم بهتر، معمولا منجر به بهبود سوخت و ساز نیز می شود. بنابراین این فرآیند باعث تبدیل مواد غذایی به انرژی مورد نیاز می شود. علاوه بر این، می تواند جذب مواد مغذی بدن را بهینه کرده و از جذب و ذخیره چربی بیشتر جلوگیری کند. به همین دلیل هضم و سوخت و ساز بدن بهترین روش برای مدیریت وزن است.

ضد پیری

به عنوان یک قارچ، دنبلان های سفید مملو از اسیدهای آمینه هستند که حاوی خاصیت ضد التهابی و ضد پیری هستند. این گنج سفید کره زمین حاوی آنزیم ویژه ای به نام “سوپراکسید دیسموتاز” است که به طور فعال پوست را ترمیم می کند و از بروز چین و چروک جلوگیری می کند.

پشتیبان پوست حساس

سرامیدها که در دنبلان ها یافت می شوند، چربی هایی هستند که پوست را تقویت کرده و رطوبت را حفظ می کنند. مراقبت از پوست با سرامید برای هر شخصی که نگران پوست حساس خود است خبر بسیار خوبی است.

درخشان ساختن پوست

دنبلان دارای ویتامین C است و به روشن تر کردن پوست و رهایی از لکه های تیره کمک می کند.

ترمیم پوست

این قارچ های ارزشمند برای ترمیم پوست موثر هستند زیرا انواع ویتامین B را در خود نگه می دارند. آنها حاوی ویتامین B3 هستند که از نظر خاصیت ترمیم پوست، ویتامین B6 – به دلیل خاصیت آبرسان و ویتامین B12 – که برای جلوگیری از افزایش فشار خون مشهور است، عالی هستند.

خاصیت ضد باکتریایی

علاوه بر مشخصات مواد مغذی آنها، دنبلان ها همچنین می توانند دارای خاصیت ضد میکروبی باشند که می توانند به کاهش رشد گونه های خاص باکتری کمک کنند. مطالعات نشان داده است که عصاره حاصل از دنبلان های بیابانی ۶۶٪ رشد استافیلوکوکوس اورئوس را مهار می کند. این باکتری می تواند طیف گسترده ای از بیماری ها را در انسان ایجاد کند

کمک به نابودی سلول های سرطانی

مطالعه نشان داد که ترکیبات استخراج شده از انواع مختلفی از دنبلان ها باعث انسداد رشد تومور سلولهای کبدی، ریه، روده بزرگ و روده باریک می شوند. دنبلان سیاه و گونه های سفید اثرات ضد سرطانی بر سلول های سرطانی رحم، پستان و روده بزرگ از خود نشان داده اند.

کاهش التهاب

التهاب بخش مهمی از عملکرد سیستم ایمنی بدن شماست که به دفاع از بدن در برابر عفونت و بیماری کمک می کند. با این حال، پایدار بودن سطح بالای التهاب در طولانی مدت باعث می شود که به پیشرفت بیماری مزمن کمک می کند.

دنبلان برای افسردگی

مشخص شده است که بکارگیری دنبلان ها در تولید داروهای افسردگی مفید هستند. یک گلیکوزید استرول پلی هیدروکسی جدید که به عنوان توبروساید شناخته می شود از این دنبلان ها به همراه چهار ارگوستان بدست آمده است. این ترکیبات به عنوان پیشروهای هورمونهای استروئیدی یا عناصر ساختاری غشای سلولی در نظر گرفته می شوند.

دنبلان ها کم چربی هستند

مواد مغذی موجود در دنبلان بسیار سالم هستند زیرا از نظر محتوی چربی بسیار کم دارند. این یک گزینه غذایی ایده آل برای افرادی است که نگران مصرف چربی هستند. مواد مفید چربی آن حتی از نظر چربی (دو تا هشت درصد) نیز کم است، که بیشتر آنها از ترکیب چربی های خام و ترکیبات چربی مانند گلیسیرید فسفولیپیدها ، استرول ها ، لینولئیک اسید و سایر اسیدهای چرب تشکیل شده است.

دنبلان ها فاقد کلسترول

یکی از مهمترین فواید سلامتی خوردن دنبلان ها این است که آنها کاملاً از کلسترول عاری هستند. کلسترول به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر در نظر گرفته شده است. برای کسانی که در معرض خطر بالای حمله قلبی یا سکته مغزی قرار دارند، بهتر است غذاهایی مانند دنبلان ها را مصرف کنند که هیچ کلسترولی ندارند. این به کاهش کلسترول کل و محافظت در برابر مشکلات ناشی از تجمع کلسترول در جریان خون کمک خواهد کرد.

دنبلان ها، منبع خوبی از کربوهیدرات ها

اگرچه ترافل ها در مقایسه با سایر سبزیجات حاوی مقادیرزیادی کربوهیدرات نیستند، اما در عین حال مقادیر متوسطی از کربوهیدرات ها را فراهم می کنند. قارچ های دنبلان به طور عمده از کربوهیدرات هایی تشکیل شده اند که حاوی سلولز قارچ معروف به گلیکوژن و کیتین هستند. دنبلان ها غذاهایی با شاخص قند کم هستند، به این معنی که باعث افزایش ناگهانی قابل توجهی در سطح قند خون نمی شوند. به همین ترتیب، آنها برای افراد مبتلا به دیابت بی خطر هستند.

جایگزین گوشت برای گیاه خوران

قارچ دنبلان حاوی پروتئین بوده و از آن می توان به حالت بخارپز و خام استفاده نمود. افراد گیاه خوار می توانند از این قارچ به جای گوشت و برای تامین مواد پروتئینی بدن خود استفاده کنند.

احتیاط ها و توصیه ها درباره دنبلان سیاه

به عنوان یکی از قارچ های گران قیمت، دنبلان سیاه نیز عوارض جانبی بسیاری دارد. بنابرای ، پیشنهاد می شود قبل از برنامه ریزی برای مصرف قارچ دنبلان، توصیه های زیر را رعایت کنید.

ترکیبات موجود در دنبلان از نظر آلرژیکی پتانسیل زیادی دارند. بنابراین، در صورت بروز خارش، بثورات یا قرمزی پوست، مصرف دنبلان را متوقف کنید.

به عنوان یکی از خانواده های قارچ ها، دنبلان ممکن است سمی باشد. بنابراین، برای جلوگیری از اثر مسمومیت ناخواسته آن، مطمئن شوید که یک دنبلان خوب را انتخاب کنید.

یک زن باردار برای جلوگیری از هرگونه اثر ناخواسته روی جنین، باید از مصرف دنبلان جلوگیری کند.

منابع : نمناک/عصرایران

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها