دوشنبه, مهر ۱۰, ۱۴۰۲
خانهتغذیه و تناسب اندام۱۰ پروتئین گیاهی جایگزین گوشت

۱۰ پروتئین گیاهی جایگزین گوشت

پروتئین های گیاهی چیست

پروتئین های گیاهی مجموعه ای از مولکول های پروتئینی هستند که در گیاهان به دست می آیند. این پروتئین ها از اعضای مهمی در ساختار و عملکرد گیاهان هستند و برای رشد و تکامل آنها حیاتی هستند.  از جمله مهمترین پروتئین های گیاهی می توان به فیبر، گلوتن، سویا، بادام و برنج اشاره کرد. همچنین، این پروتئین ها می توانند به عنوان ماده اولیه برای تولید محصولات غذایی مانند لبنیات گیاهی، سوسیس و کالباس گیاهی و نوشیدنی های گیاهی استفاده شوند.

پروتئین های گیاهی ، منابع بسیار خوبی از پروتئین هستند که می توانند به شما کمک کنند تا از نظر تغذیه ای بهترین حالت را داشته باشید. در این مقاله بهترین پروتئین های گیاهی را بررسی می کنیم.

۱- لوبیا سبز:
لوبیا سبز یک منبع عالی از پروتئین است که در هر ۱۰۰ گرم آن، سه گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، لوبیا سبز حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۲- نخود:
نخود یک منبع فوق العاده از پروتئین است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۹ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، نخود حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۳- کینوآ:
کینوآ یک منبع پروتئین بسیار خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۴ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، کینوآ حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۴ – برنج قهوه ای:
برنج قهوه ای یک منبع پروتئین خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۱۰ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، برنج قهوه ای حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۵- بادمجان:
بادمجان یک منبع پروتئین بسیار خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۱٫۲ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، بادمجان حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۶- اسفناج:
اسفناج یک منبع پروتئین خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۲٫۹ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، اسفناج حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۷- برگ گل کلم:
برگ گل کلم یک منبع پروتئین خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۴٫۳ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، برگ گل کلم حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۸- بروکلی:
بروکلی یک منبع پروتئین خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۲٫۸ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، بروکلی حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۹- کلم:
کلم یک منبع پروتئین خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۲٫۸ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، کلم حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

۱۰- گردو:
گردو یک منبع پروتئین خوب است که در هر ۱۰۰ گرم آن، ۱۶٫۶ گرم پروتئین وجود دارد. همچنین، گردو حاوی فیبر، آهن، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، و منیزیم است.

در نهایت، به شما پیشنهاد می دهیم تا برای بهترین نتیجه، از ترکیب مختلفی از پروتئین های گیاهی استفاده کنید. همچنین، می توانید با مصرف مکمل های پروتئینی گیاهی، نیاز خود به پروتئین را برطرف کنید.

 

مطالب مشابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب پیشنهادی

جدیدترین پست ها